www.tvfreak.cz
>
>
>

Pozor na nový phishingový scam s Netflixem, tváří se dost věrohodně

Pozor na nový phishingový scam s Netflixem, tváří se dost věrohodně
, , aktualita
Streamovací služba Netflix a její uživatelé se stali terčem velkého phishingového e-mailového útoku. Tento se v mnoha detailech jeví dosti věrohodně, takže je zde zvýšené riziko, že se nachytá větší množství uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Phishingové útoky nejsou nic nového. Obzvlášť se stále rostoucím počtem hacknutých databází je pro hackery snazší vědět, které služby člověk používá, čehož se dá zneužívat pro tvorbu více věrohodně vyhlížejících podvodných e-mailů, nicméně jde to i bez toho. Tentokrát se terčem phishingového útoku stali uživatelé Netflixu, kterým do e-mailové schránky přichází zpráva, že došlo k chybě při stahování peněz z účtu a vyzývá je ke kontrole údajů, jinak by za 24 hodin mělo dojít k deaktivaci předplatného. Naprostá phishingová klasika.
 
Netflix logo
 
Odkaz na údajnou stránku Netflixu pro kontrolu vede na webovou stránku s formulářem CAPTCHA, který se používá k odlišení botů od lidí. Toto pomáhá zabránit systémům pro kontrolu přesměrování v dostatečné kontrole a následně dochází k přesměrování na falešnou stránku Netflixu. Ta se tváří jako opravdová a uživatelé zde mají zadat přihlašovací a posléze i platební údaje. Tato stránka ale není na serverech Netflixu, nýbrž na serveru axxisgeo.com, což ale není (původně) žádný podvodný web. Na této doméně sídlí legitimní prezentace texaské olejářské firmy, jejíž CMS byl patrně hacknut a hackeři si zde vytvořili svou vlastní falešnou kopii Netflixu. Díky tomu jsou systémy kontrolující závadné domény obelhány, neboť tento web je jinak v pořádku a není v databázi škodlivých domén. Na nic tak nepřijdou ani bezpečnostní aplikace.
 
Uživatel na podvod může přijít pohledem na URL adresu v prohlížeči, kde neuvidí netflix.com, ale axxisgeo.com. Především by se sem ale vůbec neměl dostat, protože by se v prvé řadě nemělo klikat na odkazy v e-mailech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik