www.tvfreak.cz
>
>
>

Pozor na nový phishingový scam s Netflixem, tváří se dost věrohodně

Pozor na nový phishingový scam s Netflixem, tváří se dost věrohodně
, , aktualita
Streamovací služba Netflix a její uživatelé se stali terčem velkého phishingového e-mailového útoku. Tento se v mnoha detailech jeví dosti věrohodně, takže je zde zvýšené riziko, že se nachytá větší množství uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Phishingové útoky nejsou nic nového. Obzvlášť se stále rostoucím počtem hacknutých databází je pro hackery snazší vědět, které služby člověk používá, čehož se dá zneužívat pro tvorbu více věrohodně vyhlížejících podvodných e-mailů, nicméně jde to i bez toho. Tentokrát se terčem phishingového útoku stali uživatelé Netflixu, kterým do e-mailové schránky přichází zpráva, že došlo k chybě při stahování peněz z účtu a vyzývá je ke kontrole údajů, jinak by za 24 hodin mělo dojít k deaktivaci předplatného. Naprostá phishingová klasika.
 
Netflix logo
 
Odkaz na údajnou stránku Netflixu pro kontrolu vede na webovou stránku s formulářem CAPTCHA, který se používá k odlišení botů od lidí. Toto pomáhá zabránit systémům pro kontrolu přesměrování v dostatečné kontrole a následně dochází k přesměrování na falešnou stránku Netflixu. Ta se tváří jako opravdová a uživatelé zde mají zadat přihlašovací a posléze i platební údaje. Tato stránka ale není na serverech Netflixu, nýbrž na serveru axxisgeo.com, což ale není (původně) žádný podvodný web. Na této doméně sídlí legitimní prezentace texaské olejářské firmy, jejíž CMS byl patrně hacknut a hackeři si zde vytvořili svou vlastní falešnou kopii Netflixu. Díky tomu jsou systémy kontrolující závadné domény obelhány, neboť tento web je jinak v pořádku a není v databázi škodlivých domén. Na nic tak nepřijdou ani bezpečnostní aplikace.
 
Uživatel na podvod může přijít pohledem na URL adresu v prohlížeči, kde neuvidí netflix.com, ale axxisgeo.com. Především by se sem ale vůbec neměl dostat, protože by se v prvé řadě nemělo klikat na odkazy v e-mailech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik