Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Potvrzeno: OLED TV Samsung míří na CES 2012

, , aktualita
Potvrzeno: OLED TV Samsung míří na CES 2012
Zpravodajská agentura Reuters provedla rozhovor s prezidentem TV divize společnosti Samsung. Yoon Boo-keun tak novinářům potvrdil, že první OLED TV jeho společnosti budou k vidění na CES 2012 (konaném v Las Vegas). Údajně se tam vyskytne i 55“ model.

Potvrzeno: OLED TV Samsung míří na CES 2012
Už v září se vyskytly první zvěsti o tom, že jihokorejští giganti Samsung a LG testují své 55“ OLED prototypy, které se na trh mají dostat už začátkem dalšího roku. Tyto plány nyní potvrdil i ředitel televizní divize Samsung - Yoon Boo-keun. Podle jeho prohlášení budou nové OLED TV Samsung představeny už na lednovém CES 2012, jenž se bude konat v americkém Las Vegas. Uvedla tak zpravodajská agentura Reuters.
Prototyp 0,05 mm OLED panelu, který Samsung vystavoval pár let nazpátek


Technologie OLED má výhodu ve velmi vysoké kvalitě obrazu s odpovídajícími pozorovacími úhly, hlubokou černí a extrémně rychlou odezvou. Televizory s tímto typem panelu navíc mohou být extrémně tenké a velmi efektivní po stránce spotřeby. Podle zahraničního deníku FlatPanelsHD bude mezi těmito přístroji i „macek“ s úhlopříčkou 55“ (necelých 140 cm). Yoon Boo-keun rovněž potvrdil hypotézu, že Samsung se blíží finální dohodě s korporací Google ohledně jejich společné Samsung Google TV (více viz aktualita „Samsung chce oživit skomírající Google TV“). Ať už tento projekt dopadne tak či onak, účast OLED TV Samsung na CES 2012 by měla být jistá.

Zdroj: FlatpanelsHD