Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour C-300: Pan přehrávač

27.2.2012, Jakub Doležal, aktualita
O multimediálních centrech Popcorn slyšel snad každý a tento výrobce se právem řadí mezi naprostou špičku na trhu. Nyní odhalil svou novou vlajkovou loď, přivítejte nekompromisní model C-300 a udělejte si místo vedle televize.
Model C-200 je na trhu již nějaký ten pátek, a proto bylo načase, aby Popcorn aktualizoval na novější verzi. Jako první se obměny dočkal menší model ze série A, který byl povýšen na verzi 300 zhruba v půlce října minulého roku. Nyní přichází čas i pro výrazně vybavenější model z řady C.


- Klikněte pro zvětšení -

Dost bylo názvosloví, pojďme se podívat pod kapotu C-300. Základem bude jako vždy čipset z dílen Sigma Designs a konkrétně pak SMP8647 s procesorem na frekvenci na 800 MHz, doplněný o 512 MB DDR2. Na první pohled jistě řadu z vás napadne, proč nebylo využito novější verze, ale i tak se dočkáme podpory 3D a hlavně dostatečný výkon je především o řádném odladění softwarové části.

Když už mluvím o uživatelském rozhraní, připravte se znovu velmi komplexního prostředí, které už tak trochu připomíná operační systém z běžného počítače. Výrobce nezapomněl na podporu všemožných kompresních formátů a znalce kvality potěší možnost přehrát Blu-Ray ISO. Stejně tak si spustíte 3D filmy v kontejneru MKV. Kdo dává přednost optickým diskům, může do prostoru pro pevný disk vsunout mechaniku.


- Klikněte pro zvětšení -

Tím se ale o místo pro pevný disk úplně nepřipravíte, neboť se stále v těle přehrávače nachází ještě pozice pro 2,5“ variantu. Další data mohou dorazit po metalické gigabitové síti a příznivci bezdrátových spojů si dokoupí USB Wi-Fi dongle. Z konektorové výbavy nechybí nic podstatného, takže můžeme postoupit k největší chloubě celého zařízení.

Nejvíce totiž bezesporu zaujme barevné LCD s úhlopříčkou 3,2“ a regulací jasu. Konečně se jeden z výrobců odhodlal vybavit přístroj tohoto typu pořádným displejem, takže pro přehrání hudby nemusíte zapínat televizi. Pohodlnější bude také ovládání, neboť již nyní jsou k dispozici aplikace pro iOS a Android, které přemění vás mobilní telefon v dotykový ovladač.


- Klikněte pro zvětšení -

Závěrem potěším i případné kupce, neboť model C-300 je již skladem u několika větších prodejců elektroniky za cenu přibližně 10 000 Kč. Diskutovat o tomto modelu můžete zde v komentářích, nebo na našem fóru.

Zdroj: Popcorn Hour
reklama
reklama