Popcorn Hour A-200 oznámen

Popcorn Hour A-200 oznámen
, , aktualita
Na stránkách networkedmediatank.com se objevila informace o novém přírůstku do rodiny multimediálních přehrávačů Popcorn. K současným modelům C-200 a A-110 přibude již brzy model A-200.
K oblíbeným
reklama
Přehrávače popcorn se těší poměrně vysoké oblibě, neboť za příznivou cenu nabídnou multimediální schopnosti včetně přehrávání HD videa. V současné době je vlajkovým výrobkem model C-200, který nabízí například možnost osazení Blu-ray mechaniky a pevného disku.


(vzhled nového modelu A-200)

Nový model A-200 nebude atakovat pomyslný trůn, a tak se „vklíní“ mezi C-200 a A-110. Základním prvkem by měl být procesor SMP8643 pracující na frekvenci 667 MHz doplněný o operační paměť DDR2 s kapacitou 512 MB. Do šasi pak bude možné vložit 2,5“, či 3,5“ pevný disk se SATA rozhraním.


(nabídka konektorů je velmi široká)

Další zařízení (disky), včetně Wi-Fi adaptéru bude možné připojit skrze USB výstupy. Televizor, či monitor připojíte přes HDMI, komponentní, kompozitní, či S-Video výstup. Pro připojení na domácí kino jsou připraveny výstupy Stereo Analog, S/PDIF a digitální koaxiální. Na domácí síť se dostanete skrze gigabitové ethernetové rozhraní.


(s modelem C-200 má A-200 mnoho společného)

Podpora audio, či video formátů, které zvládne nový Popcorn A-200 přehrát je hlavním trumfem celé platformy. Díky použití linuxu je možné přehrát prakticky cokoliv. Navíc je zde podpora mnoha internetových služeb, jako jsou například Jamendo, Picasaweb, CNET TV a desítky dalších.


(přehledné srovnání všech tří modelů)

Samozřejmostí je pak podpora UPnP, SAMBA, či NFS služeb, které dovolí z Popcornu udělat domácí „server“ na stahování a sdílení dat. Model A-200 si navíc od modelu C-200 půjčí velmi přívětivé uživatelské rozhraní, které lze ovládat přes přiložený dálkový ovladač.

Jedinou vadou na kráse by mohlo být aktivní chlazení. Větráček je prý sice velmi tichý, ale nic nevydrží věčně. Pokud tedy hledáte multimediální přehrávač k televizoru, mohl by pro vás být model A-200 ideální volbou. Na stránkách výrobce jej můžete zakoupit za 3300 Kč ($179).

Zdroj: NMT
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik