Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour A-200 oznámen

22.1.2010, Jakub Doležal, aktualita
Na stránkách networkedmediatank.com se objevila informace o novém přírůstku do rodiny multimediálních přehrávačů Popcorn. K současným modelům C-200 a A-110 přibude již brzy model A-200.
Přehrávače popcorn se těší poměrně vysoké oblibě, neboť za příznivou cenu nabídnou multimediální schopnosti včetně přehrávání HD videa. V současné době je vlajkovým výrobkem model C-200, který nabízí například možnost osazení Blu-ray mechaniky a pevného disku.


(vzhled nového modelu A-200)

Nový model A-200 nebude atakovat pomyslný trůn, a tak se „vklíní“ mezi C-200 a A-110. Základním prvkem by měl být procesor SMP8643 pracující na frekvenci 667 MHz doplněný o operační paměť DDR2 s kapacitou 512 MB. Do šasi pak bude možné vložit 2,5“, či 3,5“ pevný disk se SATA rozhraním.


(nabídka konektorů je velmi široká)

Další zařízení (disky), včetně Wi-Fi adaptéru bude možné připojit skrze USB výstupy. Televizor, či monitor připojíte přes HDMI, komponentní, kompozitní, či S-Video výstup. Pro připojení na domácí kino jsou připraveny výstupy Stereo Analog, S/PDIF a digitální koaxiální. Na domácí síť se dostanete skrze gigabitové ethernetové rozhraní.


(s modelem C-200 má A-200 mnoho společného)

Podpora audio, či video formátů, které zvládne nový Popcorn A-200 přehrát je hlavním trumfem celé platformy. Díky použití linuxu je možné přehrát prakticky cokoliv. Navíc je zde podpora mnoha internetových služeb, jako jsou například Jamendo, Picasaweb, CNET TV a desítky dalších.


(přehledné srovnání všech tří modelů)

Samozřejmostí je pak podpora UPnP, SAMBA, či NFS služeb, které dovolí z Popcornu udělat domácí „server“ na stahování a sdílení dat. Model A-200 si navíc od modelu C-200 půjčí velmi přívětivé uživatelské rozhraní, které lze ovládat přes přiložený dálkový ovladač.

Jedinou vadou na kráse by mohlo být aktivní chlazení. Větráček je prý sice velmi tichý, ale nic nevydrží věčně. Pokud tedy hledáte multimediální přehrávač k televizoru, mohl by pro vás být model A-200 ideální volbou. Na stránkách výrobce jej můžete zakoupit za 3300 Kč ($179).

Zdroj: NMT