Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pokoj v barvách Ambilight+Hue

11.9.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Společnost Philips přichází s extravagantním konceptem: propojením Ambilight s LED lampami Hue je možné rozzářit celý pokoj tlumenými barvami Ambilight+Hue. Nový systém byl představen už v červenci, ale veřejnosti byl demonstrován až na IFA 2013.
Holandský výrobce Philips představil novinku ve svém systému LED svítidel Hue. Nejenže je možné LED „žárovky“ programovat nebo ovládat pomocí Androidu či iOS. Nově je bude možné napojit na systém Ambilight tolik typický pro televizory Philips.

Ambilight+Hue tak rozšíří efekt Ambilightu do celého obýváku. Stačí mít nainstalovaný systém LED „žárovek“ Hue. Ty mohou produkovat světlo v barvách obrazovky nebo zářit konstantní barvou. Na výběr je například teplá bílá teploty 6500 K nebo studená bílá s nádechem do modra. Celý systém je možné nastavit pomocí Ambilight+Hue aplikace pro Android a iOS. Ty navíc počítají s příchozím telefonátem, kvůli kterému systém pozastavují.

Oficiální vydání nového systému je naplánováno společně s vydáním televizorů Philips Elevation, které nabídnou Ambilight do čtyř stran. Ambilight+Hue bude podporován na televizorech Philips se systémem Ambilight, které byly vydány od r. 2011. Výrobce dokonce vytvořil interaktivní webovou stránku, kde si můžete systém vyzkoušet nanečisto. Česká verze zatím dostupná není. Použití v reálu můžete vidět v reklamním spotu níže. Je libo domácí diskotéku?
Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama