www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp

Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
, , aktualita
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
K oblíbeným
reklama
Podvodných projektů je spousta a jeden z nich se nedávno objevil na obchodě s aplikacemi Google Play Store. Byla zde aplikace FlixOnline, která uživatelům slibovala připojení na Netflix zdarma po dobu 60 dní. Důvodem měla být akce kvůli koronavirové pandemii. Tak tomu ale nebylo a cíl aplikace rozhodně nebyl ušetřit lidem peníze. Právě naopak.
 
Netflix logo
 
Součástí celého podvodného projektu byla falešná stránka Netflixu, kde se útočníci snažili vylákat z uživatelů data o platebních kartách. Současně si aplikace vyžádala neočekávaná práva jako např. její vyjmutí ze seznamu programů, na které se vztahuje optimalizace spotřeby (aby se aplikace neuspala) a vyžadovala i další práva, která ji umožňovala přistupovat do WhatsAppu. FlixOnline tak pak sama odpovídala na zprávy reklamním textem lákající další uživatele na objednání si Netflixu na 60 dní (posílala jim odkaz na výše zmíněnou falešnou stránku). Google už aplikaci ze svých stránek stáhl. Předpokládá se, že během dvou měsíců se nachytalo asi 500 obětí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik