www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp

Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
, , aktualita
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
K oblíbeným
reklama
Podvodných projektů je spousta a jeden z nich se nedávno objevil na obchodě s aplikacemi Google Play Store. Byla zde aplikace FlixOnline, která uživatelům slibovala připojení na Netflix zdarma po dobu 60 dní. Důvodem měla být akce kvůli koronavirové pandemii. Tak tomu ale nebylo a cíl aplikace rozhodně nebyl ušetřit lidem peníze. Právě naopak.
 
Netflix logo
 
Součástí celého podvodného projektu byla falešná stránka Netflixu, kde se útočníci snažili vylákat z uživatelů data o platebních kartách. Současně si aplikace vyžádala neočekávaná práva jako např. její vyjmutí ze seznamu programů, na které se vztahuje optimalizace spotřeby (aby se aplikace neuspala) a vyžadovala i další práva, která ji umožňovala přistupovat do WhatsAppu. FlixOnline tak pak sama odpovídala na zprávy reklamním textem lákající další uživatele na objednání si Netflixu na 60 dní (posílala jim odkaz na výše zmíněnou falešnou stránku). Google už aplikaci ze svých stránek stáhl. Předpokládá se, že během dvou měsíců se nachytalo asi 500 obětí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala