www.tvfreak.cz
>
>

Počet patentů pro microLED raketově vzrostl, vedou čínské firmy

Počet patentů pro microLED raketově vzrostl, vedou čínské firmy
, , aktualita
Pokud bychom hodnotili pokrok ve vývoji technologie microLED pouze podle počtu patentů, tak by největší pokrok zaznamenaly společnosti z Číny. K nárůstu počtu patentů ovšem v roce 2019 došlo celosvětově.
K oblíbeným
reklama
Francouzská analytická společnost Yole Developpement se ve své nedávné studii zaměřila na duševní vlastnictví vztahující se k technologii microLED. Dostala se k 5 500 souvisejících patentů, z čehož 40 % bylo zaregistrováno v roce 2019. Ve srovnání s výsledky výzkumu, který společnost provedla před rokem, měl být zaznamenán čtyřnásobek tzv. patentových rodin, tedy stejných nebo podobných patentů vztahujících se k jedné technologii, ale přihlášené v jiných regionech. Z hlediska počtu subjektů došlo ke ztrojnásobení proti roku 2018.
 
 
V loňském roce pocházelo 450 zaregistrovaných patentů, tedy asi 39 %, od čínských firem. Jedná se o odraz trendu, který můžeme sledovat dlouhodobě. Čína již zdaleka není pouze zemí s levnou pracovní silou (naopak v tomto ohledu již ztrácí na některé jiné země), ale stále výrazněji zasahuje také do vývoje nových produktů a technologií. Na druhou stranu je nutné dodat, že počet patentů rozhodně nemusí vypovídat o kvalitě. Podle výsledků analýzy Yole Developpement velká část patentů nedosahuje valné kvality, ale najdeme mezi nimi také špičkové inovace konkurující zavedeným hráčům.
 
 
Navíc ne každý přihlášený patent musí znamenat, že daná společnost plánuje technologii nasadit ve finálních produktech. Řada patentů vzniká jen proto, aby si společnost pojistila svůj vynález do budoucna, zabránila případným soudním sporům nebo se v nejvíce extrémních případech jedná o tzv. patentové trolly, kteří se snaží vydělat na soudních sporech s jinými stranami. Asi nepřekvapí, že nejvíce patentů pro microLED pochází od výrobců displejů, jako jsou LG, AUO, Samsung, CSOT, Tianma, Innolux, CEC Panda, Visionox a Sharp či další společností ze skupiny Foxconn. Jen čínská firma BOE, největší výrobce panelů na světě, podala bezmála 150 patentových rodin.
 
V tuto chvíli není jasné, jak se na vývoji microLED podepíše pandemie onemocnění COVID-19. Zatím část produkce je ochromena, společnosti by mohly své kapacity využít právě pro výzkum a vývoj nových technologií jako microLED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik