Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami

6.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
Služba Plex slouží ke spravování vlastní kolekce médií i jako Live TV. Nově rozšiřuje nabídku funkcí o streamovací službu, která na rozdíl od mnoha jiných zavedených konkurentů bude "zdarma". Pochopitelně, úplně zadarmo nic není, a tak sice nemusíte vytahovat svou platební kartu, budete ale muset přetrpět reklamy, pomocí jejichž zobrazování se ve výsledku platí distributorům za obsah.
 
Terminátor na Plexu
 
Plex má nabídnout tisíce filmů, seriálů i dokumentů, které budou s reklamami i v případě, že má uživatel Plex Pass. Reklamy ze streamování nicméně nezasahují do kolekce, kterou už uživatelé mají (videa, fotografie, hudba), jejich vlastní obsah tak bude nadále bez reklam. Většina obsahu má být celosvětově dostupná, nemusí to ale platit pro všechny tituly. Některé mohou mít tradičně omezení, kde je lze vysílat.
 
Stejně jako i u jiných služeb, i zde může přibývat nový obsah a naopak mizet ten, který zde už byl, když na něj vyprší práva (např. z Netflixu zmizí Přátelé už za pár týdnů, podobně tak přejdou filmy od Marvela jen na Disney+, ačkoli ještě dnes jsou dostupné na některých jiných službách). Obsah na Plexu bude obvykle v jazyce, ve kterém byl natočen, většina pak má být dostupná s anglickými titulky.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.