Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PlayStation TV na českém trhu

14.11.2014, Jan Vítek, aktualita
Sony dnes oficiálně uvedla na český i slovenský trh novou mikrokonzoli PlayStation TV. Jdeo nový zábavní systém, který využívá funkci Remote Play pro streamování obrazu hry z plnohodnotné konzole PlayStation 4.
Jde tedy o podobný systém jaký si chystá také Valve se svým operačním systémem Steam OS a příslušnými počítači. Mikrokonzole Sony PlayStation TV je tedy určena pro připojení k televizoru, na němž bude zobrazovat hru, jež ve skutečnosti poběží na jiném místě na plnohodnotnotné konzoli PlayStation 4. To se bude hodit třeba v případě, že televizor, ke kterému je připojena PS4, chce využívat někdo jiný. Nebude tak třeba konzoli odpojovat a přenášet jinam, stačí využít domácí síť a PlayStation TV.

Jde tak spíše o doplněk než o samostatný produkt, ale PlayStation TV samozřejmě není zcela závislá na hlavní konzoli. Nabídne i vlastní funkce a otevírá hráčům také nabídku klasických her, jež byly původně určeny pro PS Vita, PSP a PS One. To jsou napříklady hry Crash Bandicoot, Killzone Mercenary nebo Tomb Raider, přičemž ke konzoli dostaneme také digitální kupón pro stažení tří her pro systém PS Vita.
Samotná konzole je vybavena slotem pro paměťovou kartu PS Vita, jedním konektorem USB, dále rozhraním HDMI a také Ethernetovým konektorem. Nebudeme ale muset v každém případě natahovat ethernetový kabel, protože tu máme také Wi-Fi 802.11n a také Bluetooth 2.1 + EDR.

Uvnitř se pak nachází čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A9 s 512 MB operační paměti, 128 MB video RAM a pro data tu je 1 GB rozšiřitelný pomocí paměťové karty až o 64 GB. O vykreslení grafiky se postará jádro PowerVR SGX543MP4+ s rovněž čtyřmi jádry.

Vedle hraní můžeme PlayStation TV využít také jako multimediální přehrávač, který zvládne streamovat video a hudbu z Internetu, respektive z PlayStation Store. Pro ovládání můžeme využít DualShock 3 nebo i 4 a pokud nebude k dispozici žádný televizor, budeme moci pro zobrazení hry či filmu využít i telefony Sony Xperia Z3 nebo tablet.

PlayStation TV je již v prodeji za cenu 2800 Kč s daní.

Zdroj: TZ Sony