Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PlayStation 4 nabídne 4K streaming

6.3.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Už minulý měsíc představila Sony svou novou konzoli, jednalo se však o kusé informace. Před několika dny k nim přibyla zpráva, že Sony PS4 nabídne podporu streamování 4K filmů. To je zatím ostatně jediný způsob distribuce 4K s puncem oficiálnosti.
Herní konzole PlayStation 4 sice už představena byla, ale i tak si její výrobce nechal řadu „drobných“ detailů pro sebe. Mimo firmu třeba není známo, jak bude nová konzole vypadat. Internetovému deníku The Verge se ale podařilo jeden takový detail zjistit. Provozní ředitel Sony Phil Molyneux v interview řekl, že konzole nové generace nabídne proprietární službu stahování 4K filmů.

Minulý měsíc přitom Sony zklamala své fanoušky oznámením, že PS4 nebude u svých her podporovat režim 4K. Přeci jenom jde o konzoli, takže se to nespíš dalo čekat. I tak mnoho hráčů doufalo, že se dočká něčeho lepšího, než je Full HD na PlayStation 3. Na druhou stranu už jen podpora 4K videa a obrázků naznačuje, že rozšíření na další formáty nemusí být v budoucnu takový problém.

Horší to je s cenou 4K televizorů. Nejlevnější 4K TV Sony stojí kolem 25000 liber (tj. 750000 korun). Taky to však znamená, že datové přenosy zvládne i stávající infrastruktura ISP. Velikost některých 4K filmů totiž přesahuje 100 GB. To už způsobí pořádný nápor na síť. Sony zatím navíc nepočítá se spuštěním 4K streamingu mimo území Spojených Států. Vypadá to, že 4K TV na svůj rozmach teprve čeká.

Zdroj: HDTVtest