Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Platforma Google TV přichází

21.5.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnosti Google, Intel, Logitech a Sony včera na konferenci v San Francisku oznámily, že spojují své síly ve snaze prosadit platformu Google TV, což je otevřená platforma spojující televizní sledování s možnostmi, jimiž disponuje moderní web.
Díky platformě Google TV tedy zažívá úsvit nová kategorie zařízení pro obývací pokoje a kromě firem Google, Intel, Sony a Logitech se do celého podniku zapojují také Best Buy, DISH Network či Adobe, které jistě nebudou poslední. Google TV by tedy měla s přispěním všech těchto firem nabídnout spojení sledování televizního vysílání a dalšího materiálu přímo z Internetu, který nabídnou různí poskytovatelé (Netflix, Amazon Video On Demand), weby určené pro streamování videí (YouTube), osobní stránky uživatel a jiné zdroje.Základem pro Google TV je pochopitelně platforma Android a pak také prohlížeč Google Chrome. Nebude chybět podpora tzv. Cloud Computingu, Adobe Flash a s využitím SoC Intel Atom CE4100 také kvalitní audio/video, což je už ale úkol pro firmy Sony a Logitech. Ty oznámily, že dodají příslušná zařízení s Intel Atom a Google TV později v tomto roce. Prozatím se ale firmy zaměří především na DISH Network.

Dále Google TV bude podporovat stahování nových aplikací přes Android Market a pro navigaci mezi dostupnými možnostmi tu bude také integrované vyhledávání dovolující uložit oblíbená videa a jiný obsah.

Co se týče reálných produktů, pak Sony přijde s řadou Internet TV, která se představí nejdříve ve Spojených státech na podzim. Na výběr bude mezi samostatnou televizí a set top boxem s integrovaným Blu-ray přehrávačem. V případě Logitechu se dočkáme speciálního zařízení (aka companion box) jako doplňku pro domácí HDTV či set top box. Dále Logitech plánuje také příslušnou HDTV kameru a software pro Google TV včetně aplikací pro chytré telefony, jež se budou moci využít coby ovladač pro Google TV a domácí multimediální systémy. Pro to také poslouží řada univerzálních ovladačů Logitech Harmony.

S Google TV tak přichází další produkt, který se snaží o propojení světa počítačů a audiovizuálních zařízení, či Internetu a živého vysílání.

Zdroj: TZ Logitech