www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Pirátská televize na internetu vysílala obsah z Netflixu či Amazonu

Pirátská televize na internetu vysílala obsah z Netflixu či Amazonu
, , aktualita
Na internetu se objevil virální projekt, který sám sebe označuje jako pirátské rádio. Vysílá ovšem filmy a seriály z populárních služeb pro streamování videa, který mohl divák sledovat bez předplatného. Kdo za tímto vysíláním stál?
K oblíbeným
reklama
Služby pro streamování videa v čele s Netflixem, Amazonem nebo Apple TV+ investují vysoké částky do originálního obsahu, který potom nabízejí (většinou exkluzivně) svým předplatitelům. Ti, kdo nechtějí za obsah zaplatit, si samozřejmě vždy najdou cestou – stačí navštívit některé úložiště souborů nebo databázi torrentů. Přesto překvapila webová stránka allthestreams.fm, která byla spuštěna tento týden. Projekt sám sebe označuje jako pirátské rádio a design stránky připomíná starý rozhlasový přijímač. Ve skutečnosti ovšem stránka vysílala filmy a seriály, které pocházejí z nejpopulárnějších streamovacích služeb na americkém trhu. Pomocí stylového ovladače si divák může přeladit mezi jednotlivými stanicemi, které reprezentovaly Hulu, Disney+, Netflix, HBO Now, Amazon Prime Video a Showtime.
 
 
Nutno dodat, že se nejednalo pouze o ukázky, ale opravdu o celé pořady jako jednotlivé díly seriálu Stranger Things nebo film Star Wars: Return of the Jedi. A počet diváků se podle počítadla na stránce pohyboval v nižších stovkách tisíců. Pirátské vysílání ovšem nevydrželo funkční příliš dlouho, po několika dnech nalezneme na obrazovce upozornění, že obsah byl zablokován FBI kvůli porušení autorských práv. Za webovou stránkou stojí společnost MSCHF, o které jste patrně ještě neslyšeli. Zabývá se různými provokativními projekty. V minulosti se jednalo třeba o stránku The Red Line, která umožnila zavolat americkému senátorovi a předat mu zprávu v ruštině. Nebo projekt Password of the Day, který posílal registrovaným uživatelům přihlašovací údaje k placenému účtu, ale sám uživatel si musel zjistit, v jaké službě funguje (např. Spotify, Netflix)
 
Allthestreams.fm nebyl žádný skrytý projekt, který by si kladl za hlavní cíl nabídnout uživatelům bezplatný přístup k placenému obsahu. A protože se web záhy objevil na stránkách amerických médií, bylo jen otázkou času, kdy zakročí úřady nebo právníci poškozených společností. Možná je ovšem i obrazovka s varováním FBI pouze součástí projektu, který se opět snaží provokovat. Sám šéf společnosti se nechal slyšet, že rozhodně nemají práva k vysílání jakéhokoliv obsahu a pokud dojde k zablokování stránky, nahradí ji pět nových. Původní slogan projektu zněl: „Máme všechna předplatná a přehráváme je pro vás!“. Naráží snad autoři na skutečnost, že aby si divák mohl užít všechny filmy a seriály, o které má zájem, musel by měsíčně platit až tisíce korun za předplatná v různých službách? Nebo je poselství jiné?
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik