Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PiPO X8: multimediální centrum s displejem

24.4.2015, Jakub Doležal, aktualita
Sen mnoha majitelů o multimediálním centru s vlastním displejem zhmotnila společnost PiPO, která co nevidět uvede model s integrovanou 7“ obrazovkou. Co dalšího se podařilo výrobci vměstnat do šasi přístroje při cenovce 100 dolarů?
Multimediální centra by mohla často sloužit i jako osobní jukebox, avšak majorita z nich nemá displej, takže se jen velmi těžko trefíte do složky s vaší oblíbenou hudbou. Když už výrobci obrazovku integrovali, stálo takové zařízení příliš vysokou částku a společnost PiPO hodlá zaběhnuté „standardy“ změnit.

Základem modelu X8 se stávají procesory Intel Atom z rodiny Bay Trail, konkrétně verze Z3735F a Z3736F. Spolu v kombinaci s integrovaným grafickým jádrem a 2 GB operační paměti se nejedná o nijak výkonnou sestavu, ale na běžné úkony a akceleraci 1080p by to mělo bohatě stačit.

Výchozí úložiště bude nabízeno v kapacitách 32 a 64 GB, nicméně značnou část si zřejmě ukrojí nainstalované Windows 8.1 v edici Bing, a tak přijde vhod čtečka Micro SD karet, čtveřice USB portů, Ethernet, Wi-Fi a nebo Bluetooth. Z další konektivity stojí za zmínku HDMI port, výstup na zvuk.


Hlavním tahákem tohoto modelu ale bude především integrovaný displej. Jedná se panel s úhlopříčkou 7“ a rozlišením 1024 x 600 pixelů, což na dnešní poměry není mnoho, ale na letmé ovládání by měl bohatě dostačovat. Posledním bonusem je cena přístroje, kterou výrobce stanovil na 100 dolarů.

Zdroj: Notebookitalia