Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K

23.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Pioneer VSX-933 využívá zesilovač s výkonem 135 W na každý kanál s potenciálem až 7.1 a disponuje také A/D převodníky. Díky velkému množství vstupů je možné připojit kompletní domácí sestavy audio a video zařízení, navíc umí přepočítat videosignál z Full HD do rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60 fps. Pioneer VSX-933 také umožňuje přehrávat stejný obsah ve více místnostech domu, což je možná dvěma různými způsoby. Prvním je rozdělení kanálů na dvě zóny, takže lze v obývacím pokoji s televizorem zapojit prostorový zvuk 5.1 a zároveň přímé kabelové připojení stereo systému 2.0 ve vedlejší místnosti. Bezdrátové řešení potom představuje technologie FlareConnect od společností Onky a Pioneer, která využívá síť Wi-Fi.
 
 
AV receiver také podporuje streamování hudby z online služeb jako Amazon Music, Spotify, TIDAL a Deezer, nebo souborů uložených na NAS serveru či v počítači připojeném na stejné síti. Pohodlnou kalibraci zvuku v každé místnosti umožňuje technologie MCACC, která vypočítá rychlost odezvy s využitím kalibračního mikrofonu. Technologie Phase Control potom eliminuje fázové zpoždění mezi hlavními kanály a subwooferem. K pohodlnému ovládání přístroje může posloužit mobilní aplikace Pioneer Remote App.
 
 
Pioneer VSX-933 se na českém trhu prodává za doporučenou maloobchodní cenu 13 900 Kč včetně DPH, a to v bílém a stříbrném barevném provedení.
 
Zdroj: Tisková zpráva BaSys