Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer uvedl dva nové 3D BD přehrávače

30.9.2011, Jiří Hruban, aktualita
Společnost Pioneer představila na nedávném veletrhu IFA 2011 poslední dvojici 3D BD přehrávačů, která doplňuje doposud uvedené modely v ucelenou řadu. Oba modely jsou optimalizovány pro spolupráci se stájovými AV receivery. Přístroje už míří také na český trh.
Nové přehrávače jsou vybaveny plnou podporou 3D zobrazení na kompatibilních 3D displejích. HDMI výstup nabízí možnost digitálního připojení s podporou formátu Full HD, aby i v případě nejnáročnějších sestav byl výsledkem perfektní obraz a zvuk.
Pioneer BDP-440.


Model BDP-LX55 je vybaven duálním HDMI výstupem pro nadstandardní možnosti připojení: hlavní „HDMI main“ může být nastaveno a využito jako Video výstup do TV nebo projektoru, zatímco druhý „HDMI sub“ výstup pak pro připojení zvuku do odpovídajícího audio komponentu jako například AV receiveru. Oba přehrávače podporují přehrávání DVD-Audio a Flac, což spolu s funkcí PQLS (více např. zde) znamená významný posun vpřed.

Sdílení obsahu po síti
Celá nová modelová řada nabízí možnost připojení do domácí sítě a internetu. Podporováno je nejen klasické kabelové připojení (LAN), do přehrávačů lze připojit také volitelný bezdrátový adaptér AS-WL300. Ten je také schopný zpřístupnit doplňkový on-line obsah v rámci služby BD-Live.

Pomocí běžného uživatelského rozhraní lze dále sledovat videa na Youtube a obrázková alba Picasa. Díky DLNA certifikaci vám umožní přehrávání zvuku i obrazu včetně videí z DLNA kompatibilního úložiště, mediálního serveru nebo PC. Výrobce slibuje podporu celé škály moderních formátů včetně MKV, DivX plusHD, WMV, WMA a MP3 přehrávání, foto slideshow a nezáleží na tom, kde jsou data uložena (CD, DVD, USB nebo LAN).

iControl AV2 – „virtuální“ dálkové ovládání
Přístroje BDP-140, 440 a LX55 bude možné ovládat pomocí aplikace nainstalované v kompatibilním telefonu. Jakmile je přehrávač připojen do domácí sítě (pomocí routeru nebo WiFi) aplikace umožní uživateli bezdrátovou obsluhu přehrávání a navigace v menu a ovládá také různé modely AV receiverů Pioneer.
Mimořádný zvukový výkon

Výrobce slibuje vysokou kvalitu vícekanálové zvukové reprodukce, včetně podpory nejmodernějších HD formátů prostorového zvuku Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Výstup je možný jak ve formátu bitstream, tak i dekódovaný interně a vystupující v nekomprimovaném multikanálovém LPCM skrze HDMI rozhraní. Nechybí ani podpora SACD, jehož signál vystupuje buď skrze HDMI jako DSD 1bitový datový tok, nebo ve formátu PCM s vysokým rozlišením 88,2kHz /24 bitů nebo 176,4 kHz/24 bitů.

Součástí výbavy je také PQLS, které dokáže v případě kombinace s AV receiverem Pioneer sladit přenos dat tak, aby nedocházelo k nežádoucímu zkreslení a ztrátě části informací během přenosu.

Model BDP-LX55 má vylepšený zvukový projev díky antivibračnímu šasi a osazení výběrovými součástkami (především kondenzátory a napájecí transformátor). HDMI terminály jsou pozlacené. D/A převodník použitý v přístroji je schopen až 32bitového zpracování signálu při vzorkovacím kmitočtu 192 kHz.

Přehrávače podporují formát Full HD 1080p s 24 fps, případně umí do tohoto formátu přepočítat standardní DVD a video CD. Nejlepší kvalitu obrazu ovšem vychutnáte při přehrávání nativních BD videí.
Přístroje umožňují velmi podrobné nastavení bezpočtu video parametrů, pomocí kterých mohou i opravdu nároční uživatelé nastavit vše přesně na míru konkrétnímu vybavení. Pro uživatele, kteří se rozhodnou pro kombinaci nového Pioneer AV receiveru SC-LX75 nebo 85 a BD přehrávače jsou připraveny další dva benefity:

  • Stream Smoother Link – V případě přehrávání videa s nižší obrazovou kvalitou pomocí HDMI bude receiver dostávat od BD přehrávače nejen dekódovaná video data, ale také informace o původním formátu a typu souboru a díky tomu je schopen v maximální míře obnovit a vylepšit obrazovou kvalitu snímku.
  • Sound Retriever Link – v případě přehrávání komprimovaného audia bude AV receiver dostávat nejen dekódovaná data, ale také informaci o původním typu a formátu záznamu, díky čemuž je možné rapidně zlepšit kvalitu reprodukovaného zvuku.

Zdroj: TZ BaSys