Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer SDA-RP100: přenosný projektor s vlastní baterií

11.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pioneer uvedl na český trh kompaktní projektor SDA-RP100, který je vhodný pro cestování. Obsahuje totiž baterii s vysokou kapacitou i reproduktory, takže umožňuje vytvořit kino téměř kdekoliv.
Sledovat filmy nebo prohlížet fotky si sice můžeme téměř kdekoliv na displeji smartphonu, tabletu či notebooku, ale především při větším počtu diváků se nejedná o zrovna příjemné řešení. Proto jsou na trhu cestovní projektory, které lze snadno přenášet. Po BenQ GS2, který jsme si představili před pár týdny, přichází na český trh další podobný model. Pioneer SDA-RP100 umožňuje promítat všude, kde je k dispozici plátno nebo alespoň bílá zeď. Hodí se tedy pro použití jak doma, kde jej lze snadno přenášet podle potřeby mezi místnostmi, tak na zahradě, chalupě či dovolené. Projektor se vyznačuje stylovým provedením ve tvaru krychle a praktickým držadlem, které usnadňuje transport. Díky rozměrům 12,5 x 12,5 x 12,5 cm a hmotnosti 1,26 kg se jedná o vhodného parťáka pro cestování, neboť se bez problémů vejde i do menšího městského batohu.
 
 
Další výhodou je integrovaná baterie o kapacitě 16 000 mAh, která by měla stačit k projekci minimálně jednoho filmu. Kromě připojení jakéhokoliv zdroje přes vstup HDMI lze přehrávat také videa z USB disku nebo využít bezdrátové zrcadlení obrazu přes funkci Miracast, která je založena na Wi-Fi. Na oficiálních stránkách výrobce nalezneme zmínku také o Androidu, i když v archaické verzi 5.1. Teoreticky by tedy mělo být možné promítat i obsah z různých aplikací pro streamování. Díky integrovaným stereo reproduktorům s celkovým výkonem 10 W s sebou nemusíte tahat žádné další příslušenství. Pro lepší zvuk lze použít technologii Bluetooth k připojení externích reproduktorů nebo libovolného audio systému.
 
Pioneer SDA-RP100 využívá technologii DLP a zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 40 až 120 palců při projekční vzdálenosti od 1 do 2,9 metru. Výrobce ve specifikacích uvádí také svítivost až 300 ANSI lumenů a kontrastní poměr 5000:1 až 8000:1. Instalaci projektoru usnadní funkce automatického ostření a výsledný obraz bude mít rozlišení HD, konkrétně 1280 x 720 pixelů. Novinka se na českém trhu prodává za 18 990 Kč s DPH. V základním balení zákazníci najdou také síťový adaptér a dálkový ovladač.
 
Zdroj: Tisková zpráva