Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170

2.9.2014, Radan Tuhý, aktualita
Novinka výrobce Pioneer s označením BDP-170 je více, než jen průměrný přehrávač Blu-ray. Je dodáván s integrovaným Wi-Fi adaptérem a nabídne například streamování Miracast pro telefony a tablety.
Nový Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-170 je certifikovaným zařízením DLNA, umožní přímý přístup na Youtube a Picasa a podporuje dokonce funkci "Send to TV", což v praxi znamená možnost přehrání videa z Youtube na televizi připojené k chytrému telefonu či tabletu. Přehrávač podporuje 802.11 b/g/n včetně Wi-Fi Direct, což umožní streamování audia i videa z chytrého zařízení přímo do přehrávače bez nutnosti vlastnit Wi-Fi router.
- klikněte pro zvětšení -


Přehrávač BDP-170 je kompatibilní s Blu-ray 3D, podporuje 36bitovou barevnou hloubku Deep Color a disponuje výstupem HDMI 1080p/24Hz. Podporuje také nejnovější kodeky Dolby a DTS surround, tedy Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio a DTS-HD High Resolution Audio. Dále je také přehrávač vybaven dvoukanálovým převodníkem DAC 192 kHz/24bit.

Přístroj se pochlubí podporou alb Super Audio CD a zvládne přehrát nespočet formátů, jako např. 3GP, FLV, MPEG, AVI, WMV, FLAC, WMA, MP3, MKV a DivX vč. HD.
- klikněte pro zvětšení -


Dočkáme se zde také nových funkcí, jako např. 1.5x View Scan with Audio. Tato funkce nám dovolí skenování obsahu disku Blu-ray se stále srozumitelným zvukovým výstupem, což dokáže hodně ulehčit vyhledávání konkrétního časového úseku.

Se zapnutou funkcí Wi-Fi Direct je možné také aktivovat Miracast, což umožní zobrazit či přehrát jakýkoli obsah z chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Díky již zmíněné podpoře DLNA lze streamovat multimediální obsah z podporovaných zařízení, což může být např. počítač, media server nebo mobilní zařízení.

V neposlední řadě je pro majitele chytrého telefonu s iOS nebo Androidem k dispozici aplikace iControlAV5, která umožní přehrávač ovládat přímo z telefonu. Aplikace je volně ke stažení v odpovídajícím obchodě (App Store nebo Google Play) daného telefonu.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - stříbrné a černé. Cena přehrávače BDP-170 je stanovena na 249 USD, tedy přibližně 5 500 Kč.

Zdroj: HardwareZone