Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170

Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170
, , aktualita
Novinka výrobce Pioneer s označením BDP-170 je více, než jen průměrný přehrávač Blu-ray. Je dodáván s integrovaným Wi-Fi adaptérem a nabídne například streamování Miracast pro telefony a tablety.reklama
Nový Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-170 je certifikovaným zařízením DLNA, umožní přímý přístup na Youtube a Picasa a podporuje dokonce funkci "Send to TV", což v praxi znamená možnost přehrání videa z Youtube na televizi připojené k chytrému telefonu či tabletu. Přehrávač podporuje 802.11 b/g/n včetně Wi-Fi Direct, což umožní streamování audia i videa z chytrého zařízení přímo do přehrávače bez nutnosti vlastnit Wi-Fi router.
- klikněte pro zvětšení -


Přehrávač BDP-170 je kompatibilní s Blu-ray 3D, podporuje 36bitovou barevnou hloubku Deep Color a disponuje výstupem HDMI 1080p/24Hz. Podporuje také nejnovější kodeky Dolby a DTS surround, tedy Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio a DTS-HD High Resolution Audio. Dále je také přehrávač vybaven dvoukanálovým převodníkem DAC 192 kHz/24bit.

Přístroj se pochlubí podporou alb Super Audio CD a zvládne přehrát nespočet formátů, jako např. 3GP, FLV, MPEG, AVI, WMV, FLAC, WMA, MP3, MKV a DivX vč. HD.
- klikněte pro zvětšení -


Dočkáme se zde také nových funkcí, jako např. 1.5x View Scan with Audio. Tato funkce nám dovolí skenování obsahu disku Blu-ray se stále srozumitelným zvukovým výstupem, což dokáže hodně ulehčit vyhledávání konkrétního časového úseku.

Se zapnutou funkcí Wi-Fi Direct je možné také aktivovat Miracast, což umožní zobrazit či přehrát jakýkoli obsah z chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Díky již zmíněné podpoře DLNA lze streamovat multimediální obsah z podporovaných zařízení, což může být např. počítač, media server nebo mobilní zařízení.

V neposlední řadě je pro majitele chytrého telefonu s iOS nebo Androidem k dispozici aplikace iControlAV5, která umožní přehrávač ovládat přímo z telefonu. Aplikace je volně ke stažení v odpovídajícím obchodě (App Store nebo Google Play) daného telefonu.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - stříbrné a černé. Cena přehrávače BDP-170 je stanovena na 249 USD, tedy přibližně 5 500 Kč.

Zdroj: HardwareZone
Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala