Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170

Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170
, , aktualita
Novinka výrobce Pioneer s označením BDP-170 je více, než jen průměrný přehrávač Blu-ray. Je dodáván s integrovaným Wi-Fi adaptérem a nabídne například streamování Miracast pro telefony a tablety.reklama
Nový Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-170 je certifikovaným zařízením DLNA, umožní přímý přístup na Youtube a Picasa a podporuje dokonce funkci "Send to TV", což v praxi znamená možnost přehrání videa z Youtube na televizi připojené k chytrému telefonu či tabletu. Přehrávač podporuje 802.11 b/g/n včetně Wi-Fi Direct, což umožní streamování audia i videa z chytrého zařízení přímo do přehrávače bez nutnosti vlastnit Wi-Fi router.
- klikněte pro zvětšení -


Přehrávač BDP-170 je kompatibilní s Blu-ray 3D, podporuje 36bitovou barevnou hloubku Deep Color a disponuje výstupem HDMI 1080p/24Hz. Podporuje také nejnovější kodeky Dolby a DTS surround, tedy Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio a DTS-HD High Resolution Audio. Dále je také přehrávač vybaven dvoukanálovým převodníkem DAC 192 kHz/24bit.

Přístroj se pochlubí podporou alb Super Audio CD a zvládne přehrát nespočet formátů, jako např. 3GP, FLV, MPEG, AVI, WMV, FLAC, WMA, MP3, MKV a DivX vč. HD.
- klikněte pro zvětšení -


Dočkáme se zde také nových funkcí, jako např. 1.5x View Scan with Audio. Tato funkce nám dovolí skenování obsahu disku Blu-ray se stále srozumitelným zvukovým výstupem, což dokáže hodně ulehčit vyhledávání konkrétního časového úseku.

Se zapnutou funkcí Wi-Fi Direct je možné také aktivovat Miracast, což umožní zobrazit či přehrát jakýkoli obsah z chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Díky již zmíněné podpoře DLNA lze streamovat multimediální obsah z podporovaných zařízení, což může být např. počítač, media server nebo mobilní zařízení.

V neposlední řadě je pro majitele chytrého telefonu s iOS nebo Androidem k dispozici aplikace iControlAV5, která umožní přehrávač ovládat přímo z telefonu. Aplikace je volně ke stažení v odpovídajícím obchodě (App Store nebo Google Play) daného telefonu.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - stříbrné a černé. Cena přehrávače BDP-170 je stanovena na 249 USD, tedy přibližně 5 500 Kč.

Zdroj: HardwareZone
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala