Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer představil Blu-ray přehrávač vyšší třídy

18.1.2008, Radek Jahoda, aktualita
Pioneer představil nový Blu-ray přehrávač Elite BDP-05FD, který se zařadí na vrchol segmentu. Přehrávač podporuje samořejmě profil 1.1 včetně BD-live. Pioneer se nehodlá přetahovat s jinými výrobci o nízké ceny a spoléhá na to, že si ho budou zákazníci pořizovat rovněž k TV panelům vyšší kategorie, takže bude pradvěpodobně jeden z nejdražších.
Je vybaven video převodníky 297MHz/12bit a podporuje i x.v.Color a DeepColor na HDMI. Obsahovat bude i senzorové ovládání Touch Control.

Zároveň s ním byl představen i další high-end model, tentokrát A/V receiveru Elite SC-09TX s kódovým označením Susano Receiver. Jeho vývoj trval celé čtyři roky a má se stát tím největším srdcem HD domácího kina. Je v něm nová ICEpower technologie pro ozvučení více místností vícekanálovým zvukem 7.1 (lze připojit až 10 reproduktorů) a podporuje všechny dnešní dostupné zvukové formáty včetně bezeztrátových Dolby TrueHD™, Dolby DigitalPlus™ nebo DTS-HD™ Master, k dispozici je i WMA dekoder. Připojení je možné pomocí 6ti HDMI vstupů a dvou HDMI výstupů, k dispozici jsou i klasické kompozitní i S-video. Interní procesor dokáže zpracovat signál 1080p v plných 60Hz (zatím snad takový přehrávač ani neexistuje, vše zvládá jen 24p). Obsahuje i LCD panel pro nastavování, pokud je umístěn v jiné místnosti než TV obrazovka. Celková hmotnost receiveru je neuvěřitelných 30kg - při výkonu 200W na kanál.

Zdroj: Pioneer, Tronix 411