Pinnacle Studio ve verzi 16

Pinnacle Studio ve verzi 16
, , aktualita
Oblíbená domácí video střižna Pinnacle Studio právě vychází již ve své šestnácté verzi, tentokrát (opět) pod jinou značkou, ale také s novými funkcemi. Mezi nimi nejvíce vyniká lepší podpora pro 3D včetně podpory Nvidia 3D Vision.
K oblíbeným
reklama
Pinnacle se pod křídly firmy Avid příliš neohřál a již opět doputoval pod jinou střechu, tentokrát Corel. Studio zřejmě nezaznamenalo takový úspěch, jaký si Avid představoval a tak se ho zbavil - včetně pokročilejšího Avid Studia. Otázka zní, zda se Studiu bude pod křídly Corelu líbit více, protože tam má více než zdatného protivníka - VideoStudio. Ale je možné, že se v budoucnu stanou kamarády nebo se sloučí do jednoho produktu. Zatím ale stále hraje navenek pod značkou Pinnacle.

Nové Studio 16 přichází opět s dalšími novinkami, které mají za úkol vylepšit práci v tomto programu. Firma na tomto spolupracovala přímo s výrobce grafických čipů Nvidia, takže zde najdeme porpodru pro akceleraci pomocí CUDA a také podporu pro Nvidia 3D Vision, ať už jen v samostatném okně, nebo přes celou obrazovku. S dodávanými brýlemi tedy můžete střihat přímo ve 3D.

Další novinkou je možnost využití až 50 GB bezplatného cloudového úložiště a sdílení souborů prostřednictvím služby Box, která umožňuje odesílání či editaci mediálních souborů a projektů v kterémkoli prohlížeči. Vše je integrováno přímo do Studia. A když už cloud, tak je nutné ho využívat i na cestách, proto přichází i verze Studia pro tablety iPad. Projekt z iPadu pak můžete otevřít v pné verzi Studia na velkém počítači.

K dispozici budou opět tři verze. Již základní verze s prostým názvem Pinnacle Studio 16 toho umí hodně včetně střihu 3D a HD a authorizace DVD disků, má ale omezení na 6 stop. Pinnacle Studio 16 Plus přidává authorizace Blu-ray disků, přidává více efektů a přechodů, import 3D MVC souborů, podporu pro zvuk 5.1 a možnost použít až 24 stop, nejvyšší verze Pinnacle Studio 16 Ultimate pak přidává neomezený počet stop, další efekty a filtry, Red Giant Filmmaker’s Toolkit a Motion Graphics Toolkit a samozřejmě nechybí ani tradiční zelené klíčovací plátno.


Zdroj: Corel
reklama
Nejnovější články
Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu
Netflix chce být konkurenceschopnější mezi streamovacími službami, které nabízí mnoho obsahu i pro děti, a proto se rozhodl dále vylepšit svou rodičovskou kontrolu. Zavádí např. PIN nebo vylepšené filtry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018 LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018
LG rozšíří podporu technologií AirPlay 2 a HomeKit na modely televizorů z roku 2018, ačkoliv byla původně avizovaná pouze pro modely od roku 2020. Podpora bude přidána prostřednictvím budoucí aktualizace.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala