Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Pinnacle Studio ve verzi 16

, , aktualita
Pinnacle Studio ve verzi 16
Oblíbená domácí video střižna Pinnacle Studio právě vychází již ve své šestnácté verzi, tentokrát (opět) pod jinou značkou, ale také s novými funkcemi. Mezi nimi nejvíce vyniká lepší podpora pro 3D včetně podpory Nvidia 3D Vision.
Pinnacle Studio ve verzi 16
Pinnacle se pod křídly firmy Avid příliš neohřál a již opět doputoval pod jinou střechu, tentokrát Corel. Studio zřejmě nezaznamenalo takový úspěch, jaký si Avid představoval a tak se ho zbavil - včetně pokročilejšího Avid Studia. Otázka zní, zda se Studiu bude pod křídly Corelu líbit více, protože tam má více než zdatného protivníka - VideoStudio. Ale je možné, že se v budoucnu stanou kamarády nebo se sloučí do jednoho produktu. Zatím ale stále hraje navenek pod značkou Pinnacle.

Nové Studio 16 přichází opět s dalšími novinkami, které mají za úkol vylepšit práci v tomto programu. Firma na tomto spolupracovala přímo s výrobce grafických čipů Nvidia, takže zde najdeme porpodru pro akceleraci pomocí CUDA a také podporu pro Nvidia 3D Vision, ať už jen v samostatném okně, nebo přes celou obrazovku. S dodávanými brýlemi tedy můžete střihat přímo ve 3D.

Další novinkou je možnost využití až 50 GB bezplatného cloudového úložiště a sdílení souborů prostřednictvím služby Box, která umožňuje odesílání či editaci mediálních souborů a projektů v kterémkoli prohlížeči. Vše je integrováno přímo do Studia. A když už cloud, tak je nutné ho využívat i na cestách, proto přichází i verze Studia pro tablety iPad. Projekt z iPadu pak můžete otevřít v pné verzi Studia na velkém počítači.

K dispozici budou opět tři verze. Již základní verze s prostým názvem Pinnacle Studio 16 toho umí hodně včetně střihu 3D a HD a authorizace DVD disků, má ale omezení na 6 stop. Pinnacle Studio 16 Plus přidává authorizace Blu-ray disků, přidává více efektů a přechodů, import 3D MVC souborů, podporu pro zvuk 5.1 a možnost použít až 24 stop, nejvyšší verze Pinnacle Studio 16 Ultimate pak přidává neomezený počet stop, další efekty a filtry, Red Giant Filmmaker’s Toolkit a Motion Graphics Toolkit a samozřejmě nechybí ani tradiční zelené klíčovací plátno.


Zdroj: Corel