Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips zvažuje ukončení výroby TV, problémy má i Panasonic

21.10.2011, Martin Stančík, aktualita
Nizozemská společnost Philips tento týden oznámila, že bude kvůli obrovským ztrátám masivně propouštět a jedná o prodeji své divize na výrobu televizorů. Problémy hlásí i konkurenční Panasonic.
Philips uvedl, že za novou vlnou propouštění stojí 85% propad čistého zisku za třetí čtvrtletí tohoto roku. Philips je největším výrobcem spotřební elektroniky v Evropě a patří mezi tři největší společnosti, jež vyrábějí přístroje do nemocnic. Navzdory úspěchům v jiných oblastech však společnost nevydělává na výrobě TV. Philips podle všeho nyní vede jednání s hongkongskou firmou TPV Technology, která by mohla jeho divizi na výrobu televizorů převzít. Představitelé nizozemského konglomerátu však také řekli, že tato "intenzivní" jednání trvají déle, než se čekalo. Philips ve třetím čtvrtletí tohoto roku vykázal čistý zisk ve výši pouhých 76 milionů euro (tržby byly 5.39 miliardy euro) - v tom samém období minulého roku to však bylo 564 milionů euro. Kvůli tomu bude propuštěno 4500 lidí.

Podobné problémy včera ohlásil také Panasonic, i když pouze v oblasti plazmových televizorů, která je dlouhodobě prodělečná. Podle představitelů Panasonicu společnost ukončí produkci televizorů ve své japonské továrně, jež má kapacitu 330 000 panelů měsíčně.

Zdroj: HDTVTest