www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips TV pro rok 2021 by měly konečně nabídnout HDMI 2.1

Philips TV pro rok 2021 by měly konečně nabídnout HDMI 2.1
, , aktualita
Nové televizory Philips by měly využívat dvě různé hardwarové platformy. Minimálně high-endové modely pro rok 2021 tak údajně budou podporovat HDMI 2.1. V případě střední třídy zatím není jasno.
K oblíbeným
reklama
Zatímco LG nabídlo HDMI 2.1 na téměř všech televizích z posledních dvou let, někteří výrobci dosud nepředstavili ani jeden model s tímto konektorem. Patří mezi ně Panasonic nebo Philips. Donedávna to ještě nebyl takový problém, ale po zahájení prodeje herních konzolí a grafických karet, které využívají vysokou propustnost HDMI 2.1, tím některé značky začínají ztrácet na konkurenci. Hráči tak obvykle raději sáhnou po televizích od LG, Samsungu nebo Sony. Očekává se, že v roce 2021 i poslední velcí výrobci uvedou na trh televizory s HDMI 2.1.
 
 
Zařadí se mezi ně patrně také Philips, jak naznačují informace německého webu Toengel.net. V posledních čtyřech letech televizory této značky spoléhaly na dvě zastaralé hardwarové platformy s minimálními změnami. Výrobce tím sice ušetřil za vývoj, ale na druhou nemohl pružně reagovat na nové funkce, jako je právě HDMI 2.1. To by se ovšem mělo změnit, neboť televizory pro rok 2021 budou spoléhat na dvě nové hardwarové platformy. V případě high-endových modelů by to měl být MediaTek MT9970A. 
 
Tento hardware, který bychom měli najít v sériích 8000 a 9000 včetně OLED TV, obsahuje čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A73 s maximální frekvencí 1,8 GHz. Kombinován může být s až 8,5GB RAM, i když velmi pravděpodobně výrobce zvolí výrazně menší operační paměť. Nejdůležitější v tuto chvíli je ovšem podpora HDMI 2.1, a to s plnou propustností 48 Gb/s. Teoreticky by tedy chystané televizory mohly podporovat přenos videa ve 4K120 nebo 8K60 s plným barevným rozsahem Chroma 4:4:4. Platforma je připravena rovněž na variabilní obnovovací frekvenci (VRR).
 
Cenově dostupnější Philips TV pro letošní rok by měly používat hardwarovou platformu MediaTek MT9602, která rovněž podporuje HDMI 2.1, i když se oficiální specifikace zmiňují o maximální obnovovací frekvenci 60 Hz. Dále je součástí procesor se čtyřmi jádry Cortex-A53 a až 2GB RAM. Obě platformy také podporují nový kodek AV1 a jsou vybaveny různými funkce založenými na umělé inteligenci. Oficiální představení nových televizí Philips je očekáváno koncem ledna. Podle nedávno uniklých informací by měly nové modely také podporovat funkce od Applu, jako je Airplay. Spekuluje se také o tom, zda se nerozšíří nabídka televizí s Android TV na úkor vlastí linuxové platformy Saphi OS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik