www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips TV pro rok 2021 by měly konečně nabídnout HDMI 2.1

Philips TV pro rok 2021 by měly konečně nabídnout HDMI 2.1
, , aktualita
Nové televizory Philips by měly využívat dvě různé hardwarové platformy. Minimálně high-endové modely pro rok 2021 tak údajně budou podporovat HDMI 2.1. V případě střední třídy zatím není jasno.
K oblíbeným
reklama
Zatímco LG nabídlo HDMI 2.1 na téměř všech televizích z posledních dvou let, někteří výrobci dosud nepředstavili ani jeden model s tímto konektorem. Patří mezi ně Panasonic nebo Philips. Donedávna to ještě nebyl takový problém, ale po zahájení prodeje herních konzolí a grafických karet, které využívají vysokou propustnost HDMI 2.1, tím některé značky začínají ztrácet na konkurenci. Hráči tak obvykle raději sáhnou po televizích od LG, Samsungu nebo Sony. Očekává se, že v roce 2021 i poslední velcí výrobci uvedou na trh televizory s HDMI 2.1.
 
 
Zařadí se mezi ně patrně také Philips, jak naznačují informace německého webu Toengel.net. V posledních čtyřech letech televizory této značky spoléhaly na dvě zastaralé hardwarové platformy s minimálními změnami. Výrobce tím sice ušetřil za vývoj, ale na druhou nemohl pružně reagovat na nové funkce, jako je právě HDMI 2.1. To by se ovšem mělo změnit, neboť televizory pro rok 2021 budou spoléhat na dvě nové hardwarové platformy. V případě high-endových modelů by to měl být MediaTek MT9970A. 
 
Tento hardware, který bychom měli najít v sériích 8000 a 9000 včetně OLED TV, obsahuje čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A73 s maximální frekvencí 1,8 GHz. Kombinován může být s až 8,5GB RAM, i když velmi pravděpodobně výrobce zvolí výrazně menší operační paměť. Nejdůležitější v tuto chvíli je ovšem podpora HDMI 2.1, a to s plnou propustností 48 Gb/s. Teoreticky by tedy chystané televizory mohly podporovat přenos videa ve 4K120 nebo 8K60 s plným barevným rozsahem Chroma 4:4:4. Platforma je připravena rovněž na variabilní obnovovací frekvenci (VRR).
 
Cenově dostupnější Philips TV pro letošní rok by měly používat hardwarovou platformu MediaTek MT9602, která rovněž podporuje HDMI 2.1, i když se oficiální specifikace zmiňují o maximální obnovovací frekvenci 60 Hz. Dále je součástí procesor se čtyřmi jádry Cortex-A53 a až 2GB RAM. Obě platformy také podporují nový kodek AV1 a jsou vybaveny různými funkce založenými na umělé inteligenci. Oficiální představení nových televizí Philips je očekáváno koncem ledna. Podle nedávno uniklých informací by měly nové modely také podporovat funkce od Applu, jako je Airplay. Spekuluje se také o tom, zda se nerozšíří nabídka televizí s Android TV na úkor vlastí linuxové platformy Saphi OS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik