Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips TV pro rok 2011: specifikace

4.4.2011, Tomáš Mejzlík, preview
Můžeme se těšit na levnější model s poměrem obrazu 21:9 Cinema TV Gold a řady 7000, 8000 a 9000. Podobně jako konkurence, i Philips láká hlavně na modely s podporou „chytrých“ funkcí, 3D zobrazování a USB nahrávání.
Kapitoly článku:
  1. Philips TV pro rok 2011: specifikace
  2. Parametry televizorů pro rok 2011
Philips odtajnil nabídku televizních přijímačů, která by k nám měla dorazit v průběhu letošního roku. Fanoušky filmového formátu 21:9 určitě potěší zpráva, že bude dostupná Cinema 21:9 Gold. Bude se jednat o menší variantu Cinema 21:9 Platinum, která byla uvedena v roce 2010. Gold se objeví s úhlopříčkou 50 palců, zatímco Platinum je dostupná pouze s 58" úhlopříčkou.

Nejvyšší řadou je 9000 s označením 9606K a 9706K disponující enginem Perfect Pixel HD a tzv. Natural Motion.
Philips letos nabídne dvě 3D technologie, které nazval Easy 3D a 3D Max. První jmenovanou je pasivní stereoskopická technologie s levnými a lehkými brýlemi a tou druhou je aktivní stereoskopie. Podobně jako LG tedy bude dodávat jak polarizační, tak aktivní technologii.
Další zajímavou a originální novinkou je podpora rozdělené obrazovky, která jistě potěší všechny hráče. Doposud bylo možné hrát např. pomocí PlayStationu ve dvou lidech na jedné televizi pouze s rozděleným obrazem napůl, každý tak měl zmenšenou zobrazovanou plochu oproti originálu. Philips nabídne na svých 3D televizorech podporu dvou rozdílných 2D obrazů. V praxi to tedy může znamenat, že se každému hráči zobrazí jeho vlastní obraz v plném rozlišení. Budou k tomu potřeba dvoje 3D brýle a pravděpodobně i nějaký software, který zajistí to, aby se každé brýle stmívaly jinak.
Philips také zapracoval na Smart TV funkcích. K dispozici budou služby na vyžádání (on-demand), a nové aplikace pravděpodobně z App store. Smart systém podporuje DLNA a ovládání pomocí přístrojů s operačním systémem Apple nebo Android.
Ambilight stále zůstává perličkou v modelech střední a vyšší třídy. Ambilight je osvětlení, které je vrhané za televizor v aktuálních barvách obrazu, čímž by mělo docházet k většímu vtažení diváka do děje. Zároveň může sloužit jako stylové „intimní“ osvětlení vašeho obýváku.