Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips přináší prémiové soundbary Fidelio B95 a B97 s odnímatelnými reproduktory

4.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Vrcholem letošní nabídky soundbarů Philips se staly modely Fidelio B95 a B97, které přinášejí HDMI 2.1, IMAX Enhanced a Dolby Atmos. Kromě externího subwooferu se mohou pochlubit také odnímatelnými bezdrátovými reproduktory.
Společnost TP Vision letos místo účasti na veletrhu IFA v Berlíně uspořádala digitální akci. Kromě nových OLED TV tam ukázala i spoustu audio příslušenství včetně kompletního portfolia soundbarů – od low-endů až po high-end, který reprezentuje řada Fidelio. Představení začneme právě vlajkovou lodí Fidelio B97, která se může pochlubit 7.1.2kanálovým zvukem a celkovým výkonem 740 W. Obsahuje sedmnáct měničů včetně dvou nahoru směřujících pro vytvoření efektu prostorového zvuku Dolby Atmos.
 
 
Philips Fidelio B97
 
Největší zajímavostí jsou dva odnímatelné bezdrátové reproduktory, kterými lze rozšířit prostorový zvuk v místnosti. Pokud ovšem vyžadujete silný zvuk přicházející zepředu, můžete je nechat připojené k základně. Reproduktory obsahují integrovanou baterii a dobíjejí se ze soundbaru. Nesmíme zapomenout, že součástí této sestavy je také bezdrátový externí 8palcový subwoofer, který zajišťuje výkon 240 W ze zmiňovaných 740 W. Soundbar lze přes DTS Play-Fi připojit k dalším produktům od Philips, ale k dispozici je také Bluetooth či Airplay 2.
 
 
Philips Fidelio B95
 
Fidelio B97 se může chlubit také podporou hlasových asistentů Google Assistant a Amazon Alexa, prostorového zvuku DTS:X a Dolby Atmos, certifikací IMAX Enhanced nebo dvěma konektory HDMI 2.1 (vstupem a výstupem), které umožňují přenos 4K videa se 120 fps nebo podporu eARC. Fidelio B95 potom můžeme označit za mírně ořezanou variantu, která si ovšem zachovává naprostou většinu hlavních funkcí včetně DTS Play-Fi, IMAX Enhanced nebo HDMI 2.1. Nabídne ovšem „pouze“ ozvučení v kanálech 5.1.2, které zajišťuje čtrnáct měničů a 8palcový subwoofer s celkovým výkonem 690 W. Chybí také odnímatelné reproduktory.
 
Soundbary se začnou na evropských trzích prodávat v listopadu. Fidelio B97 vyjde na 1 200 eur (31 000 Kč), zatímco Fidelio B95 bude stát 900 eur (24 000 Kč). Oba modely budou dodávány i se stylovým dálkovým ovladačem.
 
 
Philips Fidelio B97
 
 
Philips Fidelio B97
 
 
Philips Fidelio B95