Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986

1.9.2021, Milan Šurkala, aktualita
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
Společnost Philips představila dvě nové televize řad OLED+936 a OLED+986. Jak už napovídá název, mají panel OLED. Oba modely běží na Androidu 10, podporují např. Chromecast, Filmmaker Mode a další. Televize mají také porty HDMI 2.1 a podporují tak 4K při 120 fps pro nejnovější herní konzole (Xbox Series X nebo PS5). Nechybí ani VRR, ALLM nebo AMD FreeSync Premium i G-Sync.
 
Philips OLED+936 a OLED+986
 
Model OLED+936 bude k dispozici jako 48", 55" a 65" varianta. Do prodeje půjde ještě v září, zatímco dražší model OLED+986 se objeví až v říjnu. Dle výrobce má mít o 20 % vyšší jas a ještě lepší pozorovací úhly. K dispozici bude také funkce Ambilight, která svítí na stěnu za televizí a vytváří zajímavé světelné efekty. Podporovány budou HDR režimy Dolby Vision, HDR10, HDR10+ i HLG. Ozvučení od Bowers & Wilkins odpovídá Dolmy Atmos a optimalizováno bylo pro čistější zvuky při dialozích. P5 Intelligent Dual Picture Engine se pak stará o zpracování obrazu a různé obrazové režimy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.