Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips představila Cloud TV a vzdálené nahrávání

18.9.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Sledujete televizní kanály streamované přes internet? Možná vás zaujme nová služba společnosti Philips zvaná Cloud TV, která byla představena na IFA 2013. Na tomto veletrhu představil výrobce i novou funkci vzdáleného nahrávání.
Veletrh IFA 2013 nabídl řadu zajímavých počinů z oblasti konzumní elektroniky a domácích spotřebičů. Nejednalo se jen o hmatatelné produkty, ale i jejich nehmotnou část. Výjimkou nebyla ani holandská společnost Philips. Na jejím stánku byla k vidění třeba služba Cloud TV, která umožňuje streamování televizních kanálů dostupných na internetu. Nezáleží přitom, jestli se jedná o program placený nebo volně dostupný. Výrobce slibuje podporu obou.

Konkrétně se jedná o stovku televizních kanálů, většinou menších zájmových stanic (jako NASA TV). Změnit se to má s brzkým nasazením Cloud TV v několika evropských zemích. Vedle této platformy představil Philips aplikaci Cloud Explorer, který nabízí přístup na účet služby Dropbox. Tím se otevírá možnost prohlížet fotky nebo videa z Dropboxu přímo v televizi (bez použití dalšího zařízení). Aplikace Cloud Explorer má být dostupná už brzy (možná už nyní).

Mezi představenými službami nechyběly funkce pro vzdáleného nahrávání a přehrávání ve více pokojích. Své odhalení si obě funkce odbyly už na jaře spolu s televizemi Philips pro rok 2013. Nyní však vycházejí jako součást aktualizace firmware právě pro tyto televize. Vzdálené nahrávání spočívá v tom, že nahrávání televizního pořadu můžete nastavit vzdáleně pomocí mobilní aplikace Philips MyRemote (určené pro iOS a Android). Druhá funkce slouží ke streamování televizního kanálu nebo videa z jedné televize do další, v rámci jedné domácnosti.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama