Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips představil tři levné projektory z řady NeoPix

10.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Philips před koncem roku doplňuje svou nabídku projektorů. Brzy na trh uvede kompaktní modely NeoPix Easy 2+, Prime 2 a Ultra 2 s cenami od 150 eur. Projektory jsou připraveny na bezdrátové připojení a podporují streamovací aplikace.
Série cenově dostupných projektorů Philips NeoPix, které jsou určeny pro použití doma i na cestách, se rozrostla o tři novinky: Easy 2+, Prime 2 a Ultra 2. Již z názvu lze snadno poznat, že v nabídce nahradí aktuální modely Easy+, Prime a Ultra.
 
Nejlevnější novinka NeoPix Easy 2+ zvládne projekci až 65palcového obrazu s nativním rozlišením 720p (HD) a poměrem stran 16:9. K dispozici je pokročilá technologie elektronické korekce lichoběžníkového zkreslení pro promítání obrazu pod různými úhly nebo v proměnlivém prostředí. Vestavěný multimediální přehrávač umožňuje také přehrávat obsah z SD karet, USB flash disků nebo jiných externích úložišť. Díky integrovaným stereo reproduktorům nemusíte řešit ozvučení, ale připojit lze také externí reproduktory pomocí 3,5mm audio jacku.
 
 
Pro náročnější zákazníky jsou určeny modely NeoPix Prime 2 a Ultra 2, které se chlubí podporou dvoupásmového Wi-Fi a Bluetooth pro pohodlné bezdrátové připojení. Nový operační systém s předinstalovanými aplikacemi umožňuje promítat třeba obsah ze služeb pro streamování videa. Platforma s jednoduchým názvem Philips OS bude doplňována o nové funkce prostřednictvím softwarových aktualizací. Nechybí ovšem ani standardní možnosti připojení počítače, smartphonu nebo jiného zařízení přes HDMI. Vyšší modely také přidávají sadu funkcí pro inteligentní korekci obrazu včetně korekce čtyř rohů a digitálního zoomu.
 
 
NeoPix Prime 2 vytvoří až 80palcový obraz s rozlišením 720p, zatímco NeoPix Ultra 2 zvyšuje rozlišení na 1080p (Full HD), ale při maximální úhlopříčce 65 palců. Výrobce u obou novinek slibuje životnost světelného zdroje více než 30 tisíc hodin provozu. Philips začne všechny představené novinky prodávat ještě tento měsíc, aby se stihly dostat na předvánoční trh. K dispozici budou v Evropě a USA. NeoPix Easy 2+ bude stát 149 eur, v přepočtu méně než 4 000 Kč. Za NeoPix Prime zaplatí zájemci 199 eur, tedy přibližně 5 300 Kč. A nejlépe vybavený model NeoPix Ultra 2 vyjde na 329 eur neboli 8 300 Kč.