www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips oznámil termín vydání Android TV Oreo pro své televize

Philips oznámil termín vydání Android TV Oreo pro své televize
, , aktualita
V listopadu se majitelé televizorů Philips dočkají dlouho vyhlížené aktualizace na Android TV Oreo. Update dorazí na modely z let 2016, 2017 a 2018. Kdo se dočká první a proč to trvalo tak dlouho?
reklama
Už se zdálo, že Philips (TP Vision) na Android TV Oreo zapomněl, ale při příležitosti veletrhu IFA 2018 v Berlíně jsme se konečně dozvěděli datum vydání dlouho očekávané aktualizace. První televizory značky Philips se dočkají v listopadu, kdy distribuce updatu odstartuje. Přichystána je pro modely z let 2016, 2017 a 2018. Podle některých názorů je Oreo vůbec nejvýznamnější aktualizací v historii Android TV, neboť přináší přepracované uživatelské rozhraní s domovskou obrazovkou zaměřenou na obsah.
 
 
Nejprve update překvapivě zamíří na televizory z roku 2016 (modely končící na 01) a potom bude souběžně vydán pro zařízení z let 2017 (poznáte podle čísla 02 na konci) a 2018 (03). Nejdéle si počkají majitelé televizorů s duálním tunerem, jako jsou OLED803 a OLED903. Update bude pokračovat do konce letošního roku, ale nejspíš se protáhne ještě do prvního čtvrtletí roku příštího. Na Oreo tedy budou aktualizovány všechny televizory s Android TV, jedinou výjimkou jsou modely z roku 2015.

Google před pár týdny oznámil Android TV Pie, ačkoliv se verze založená na Oreu zatím neobjevila takřka na žádných televizích. Přislíbeno je ovšem znatelné zrychlení aktualizací Android TV, už v příštím roce by měly dohnat smartphony. Philips, respektive TP Vision tvrdí, že prioritou společnosti je stabilita, proto nechce nic uspěchat. Piotr Herod, manažer divize Smart TV také uvedl, že nejnáročnější je integrace funkcí televizního tuneru, která je potřeba s každou novou verzí Androidu.
 
Společnost nechce, aby se opakovaly problémy s aktualizacemi z minulých let, proto hodlá distribuovat update v menších dávkách. Android TV Oreo tedy vždy vyjde pro tisíc až dva tisíce zařízení z několika zemí a až později se rozšíří k dalším uživatelům. Tím se sníží pravděpodobnost, že by se operační systém s chybou dostal na větší počet zařízení.
 
Aktualizace kromě jiného přinese také podporu hlasového Asistenta Google, která ovšem bude dostupná jen pro modely z let 2017 a 2018. Z jazyků ovšem bude zpočátku k dispozici jen angličtina a francouzština.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance? Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance?
Hisense, mimochodem jeden ze zakládajících členů QLED Alliance, uvádí na trh svou první OLED TV. Jedná se o elegantní model s tenkým designem, který lze pořídit ve dvou velikostech. Dorazit by mohl i na evropské trhy.
17.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
16.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně
Samsung si zaregistroval velké množství ochranných známek, které označují technologie pro vylepšení obrazu i zvuku. Většinu z nich by mohl využít u příští generace svých televizorů, kterou ukáže na CES 2019.
16.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
14.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena? Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena?
Philips uvedl na český trh svou další OLED TV . Tentokrát se jedná o cenami ověnčený model, který by měl kromě výborné obrazové kvality nabídnout také nadprůměrný zvuk. Ve výbavě totiž nalezneme integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins.
13.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik