www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips oznámil termín vydání Android TV Oreo pro své televize

Philips oznámil termín vydání Android TV Oreo pro své televize
, , aktualita
V listopadu se majitelé televizorů Philips dočkají dlouho vyhlížené aktualizace na Android TV Oreo. Update dorazí na modely z let 2016, 2017 a 2018. Kdo se dočká první a proč to trvalo tak dlouho?
reklama
Už se zdálo, že Philips (TP Vision) na Android TV Oreo zapomněl, ale při příležitosti veletrhu IFA 2018 v Berlíně jsme se konečně dozvěděli datum vydání dlouho očekávané aktualizace. První televizory značky Philips se dočkají v listopadu, kdy distribuce updatu odstartuje. Přichystána je pro modely z let 2016, 2017 a 2018. Podle některých názorů je Oreo vůbec nejvýznamnější aktualizací v historii Android TV, neboť přináší přepracované uživatelské rozhraní s domovskou obrazovkou zaměřenou na obsah.
 
 
Nejprve update překvapivě zamíří na televizory z roku 2016 (modely končící na 01) a potom bude souběžně vydán pro zařízení z let 2017 (poznáte podle čísla 02 na konci) a 2018 (03). Nejdéle si počkají majitelé televizorů s duálním tunerem, jako jsou OLED803 a OLED903. Update bude pokračovat do konce letošního roku, ale nejspíš se protáhne ještě do prvního čtvrtletí roku příštího. Na Oreo tedy budou aktualizovány všechny televizory s Android TV, jedinou výjimkou jsou modely z roku 2015.

Google před pár týdny oznámil Android TV Pie, ačkoliv se verze založená na Oreu zatím neobjevila takřka na žádných televizích. Přislíbeno je ovšem znatelné zrychlení aktualizací Android TV, už v příštím roce by měly dohnat smartphony. Philips, respektive TP Vision tvrdí, že prioritou společnosti je stabilita, proto nechce nic uspěchat. Piotr Herod, manažer divize Smart TV také uvedl, že nejnáročnější je integrace funkcí televizního tuneru, která je potřeba s každou novou verzí Androidu.
 
Společnost nechce, aby se opakovaly problémy s aktualizacemi z minulých let, proto hodlá distribuovat update v menších dávkách. Android TV Oreo tedy vždy vyjde pro tisíc až dva tisíce zařízení z několika zemí a až později se rozšíří k dalším uživatelům. Tím se sníží pravděpodobnost, že by se operační systém s chybou dostal na větší počet zařízení.
 
Aktualizace kromě jiného přinese také podporu hlasového Asistenta Google, která ovšem bude dostupná jen pro modely z let 2017 a 2018. Z jazyků ovšem bude zpočátku k dispozici jen angličtina a francouzština.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony XG95: jen o krok za vlajkovou lodí Sony XG95: jen o krok za vlajkovou lodí
Sony podrobněji představilo řadu LCD televizorů XG95, která nabídne velkou část funkcí z vlajkových modelů. Vybírat můžeme z několika úhlopříček od 55 do 85 palců. Prodej odstartuje velmi brzy, zveřejněny byly evropské ceny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+ Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách
Na fóru Loewe prosákly informace o dvou připravovaných modelech 4K LCD TV z řady Bild 1. Potěší především zájemce o menší televize, nabídnou totiž úhlopříčky 43" a 49". Na trh by se měly dostat v dubnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+ Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+
Seriály z produkce Netflixu, které vznikaly ve spolupráci s Marvelem, definitivně končí. Jako poslední vyjde třetí série Jessicy Jones. Není pochyb o tom, že hlavním důvodem bude vlastní streamovací služba, kterou spustí Disney.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision
Pro rok 2019 si Panasonic přichystal čtyři nové řady LCD TV se 4K HDR. Nalezneme je v řadách GX940, GX900, GX800 a GX700 s úhlopříčkami 40" až 75". Nejvyšší model využívá obnovovací frekvenci 100 Hz a procesor HCX Pro Intelligent.
19.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik