www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips oznámil termín vydání Android TV Oreo pro své televize

Philips oznámil termín vydání Android TV Oreo pro své televize
, , aktualita
V listopadu se majitelé televizorů Philips dočkají dlouho vyhlížené aktualizace na Android TV Oreo. Update dorazí na modely z let 2016, 2017 a 2018. Kdo se dočká první a proč to trvalo tak dlouho?
reklama
Už se zdálo, že Philips (TP Vision) na Android TV Oreo zapomněl, ale při příležitosti veletrhu IFA 2018 v Berlíně jsme se konečně dozvěděli datum vydání dlouho očekávané aktualizace. První televizory značky Philips se dočkají v listopadu, kdy distribuce updatu odstartuje. Přichystána je pro modely z let 2016, 2017 a 2018. Podle některých názorů je Oreo vůbec nejvýznamnější aktualizací v historii Android TV, neboť přináší přepracované uživatelské rozhraní s domovskou obrazovkou zaměřenou na obsah.
 
 
Nejprve update překvapivě zamíří na televizory z roku 2016 (modely končící na 01) a potom bude souběžně vydán pro zařízení z let 2017 (poznáte podle čísla 02 na konci) a 2018 (03). Nejdéle si počkají majitelé televizorů s duálním tunerem, jako jsou OLED803 a OLED903. Update bude pokračovat do konce letošního roku, ale nejspíš se protáhne ještě do prvního čtvrtletí roku příštího. Na Oreo tedy budou aktualizovány všechny televizory s Android TV, jedinou výjimkou jsou modely z roku 2015.

Google před pár týdny oznámil Android TV Pie, ačkoliv se verze založená na Oreu zatím neobjevila takřka na žádných televizích. Přislíbeno je ovšem znatelné zrychlení aktualizací Android TV, už v příštím roce by měly dohnat smartphony. Philips, respektive TP Vision tvrdí, že prioritou společnosti je stabilita, proto nechce nic uspěchat. Piotr Herod, manažer divize Smart TV také uvedl, že nejnáročnější je integrace funkcí televizního tuneru, která je potřeba s každou novou verzí Androidu.
 
Společnost nechce, aby se opakovaly problémy s aktualizacemi z minulých let, proto hodlá distribuovat update v menších dávkách. Android TV Oreo tedy vždy vyjde pro tisíc až dva tisíce zařízení z několika zemí a až později se rozšíří k dalším uživatelům. Tím se sníží pravděpodobnost, že by se operační systém s chybou dostal na větší počet zařízení.
 
Aktualizace kromě jiného přinese také podporu hlasového Asistenta Google, která ovšem bude dostupná jen pro modely z let 2017 a 2018. Z jazyků ovšem bude zpočátku k dispozici jen angličtina a francouzština.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OnePlus rozšíří záběr, chystá chytrou televizi OnePlus rozšíří záběr, chystá chytrou televizi
Společnost OnePlus známe především jako výrobce velmi výkonných telefonů za poměrně příznivé ceny. Společnost však chce rozšířit portfolio svých výrobků a chystá chytrou televizi pod názvem OnePlus TV.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo profi kamery HDC-3500 a HXR-NX200 Sony představilo profi kamery HDC-3500 a HXR-NX200
Sony se také zaměřilo na profesionální kamery a představilo dvě novinky. Kamera HDC-3500 přichází se třemi 2/3" CMOS snímači s globální závěrkou, model HXR-NX200 má pak snímač jen jeden, ale větší s 1,0" úhlopříčkou.
15.9.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kamera Canon XF705 umí 4K 50p 10bit na SD kartu Kamera Canon XF705 umí 4K 50p 10bit na SD kartu
Canon uvedl na trh svou novou videokameru XF705, která je působivá především svými schopnostmi záznamu na interní úložiště v podobě SD karty. Umí sem totiž zaznamenat UHD 4K HDR video se 4:2:2 kódováním a 10 bity.
15.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
Adobe After Effects a Premiere Pro v nových verzích Adobe After Effects a Premiere Pro v nových verzích
Adobe aktualizoval své oblíbené aplikace pro editaci videa, Premiere Pro i After Effects. Mnoho z vylepšení bude k dispozici i globálně pro celý Creative Cloud. Těšit se tak můžete např. na snazší workflow, nové způsoby animování i lepší zvuk.
14.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sharp přináší 4K LCD TV s velkými úhlopříčkami a další novinky Sharp přináší 4K LCD TV s velkými úhlopříčkami a další novinky
Sharp si pro evropské zákazníky přichystal celkem čtyři nové modely 4K HDR TV s méně obvyklými úhlopříčkami 60" a 70". Dočkali jsme se také prototypu druhé generace 8K HDR TV a dvojice nových soundbarů.
11.9.2018, aktualita, Jáchym Šlik