Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips končí s konzumní elektronikou

5.2.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Není to ani rok, co hongkongská TVP koupila výrobu televizorů Philips. Spočítané to však má celá divize konzumní elektroniky někdejší holandské stálice. Nové Blu-ray/DVD přehrávače a zvukové systémy ponesou logo japonské Funai.
Philips hrál důležitou roli ve vývoji a prodeji spotřební elektroniky po více než 80 let. Výrobce stál za řadou významných televizních technologií. Dalším příkladem může být standard DVD, ale i Blu-ray, na jehož vývoji se valnou měrou podílel. Nebude však trvat dlouho a holandská společnost opustí celý segment audiovizuální techniky. Místo ní se výrobce chce soustředit na osvětlení, zdravotnické a řídicí systémy. Ostatně v době online zábavy už lidé nemají takovou potřebu kupovat přehrávače Blu-ray či DVD.
Svou televizní divizi prodal Philips už loni, zbytek audiovizuální divize následuje nyní


Většina aktivit (audio, multimédia, příslušenství) bude převedena pod japonskou Funai už během druhé poloviny roku 2013. Oddělení videa změní vlastníka až v roce 2017 kvůli licenčním dohodám týkajících se intelektuálního vlastnictví. Philips dostane zaplaceno 150 milionů eur plus licenční poplatek na 5,5 roku, jenž bude možné prodloužit na dalších 5 let. Funai tak dostane právo „razítkovat“ své produkty logem Philips. Z trhu nezmizí ani televizory Philips, které ale budou patřit společnosti TPV z Hongkongu.

Zdroj: FlatpanelsHD, Engadget