Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Philips Econova skončila ve třídě A+

, , aktualita
Philips Econova skončila ve třídě A+
Společnost Philips se pochlubila, že její televizor Econova bude zařazen do třídy spotřebičů A+, a to při příležitosti představení evropských energetických tříd pro televizory. Očekávat můžeme tedy nízkou spotřebu, ale snad i něco navíc.
Philips Econova skončila ve třídě A+
Do třídy spotřebičů A+ bude konkrétně zařazen model Econova 42PFL6805H s podsvícením pomocí LED, jenž už měl dříve dostat ocenění EISA Green TV 2010-2011. Kromě toho bude Philips samozřejmě nabízet i další televizory, ovšem ty budou zařazeny do tříd A, B, nebo C. Philips také zmiňuje, že se snaží používat více recyklovaných materiálů při výrobě i balení, přičemž samotné produkty jsou zase recyklovatelné, ovšem to je dnes celkem běžné a normální.Philips bude na svých televizorech používat označení energetických tříd od tohoto měsíce, takže zákazníci získají rychlý přehled o jejich spotřebě, podobně jako je tomu u jiných produktů. Nové označení energetických tříd televizorů bylo vytvořeno, aby napomohlo zefektivnit hospodárnost televizorů a zvýšit úspory elektrické energie v EU až o 6,5 miliard EUR do roku 2020.

Econova 42PFL6805H byl představen už v předchozím roce a zajímavostí u něj je solárně dobíjený dálkový ovladač. Oproti předchozím modelům slibuje spotřebu až o 60 procent nižší, ovšem to především díky podsvícení diodami, které dnes není žádnou výjimkou. V pohotovostním režimu také slibuje nízkou spotřebu a pak je ve zprávě uvedeno, že "televizor je možné z pohotovostního režimu jediným tlačítkem úplně vypnout tak, že spotřeba elektrické energie se rovná nule." Aneb "ekologické" objevování Ameriky.

Zdroj: TZ Philips