Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips Econova opět nejekologičtější v Evropě

14.9.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Philips Econova jsou nejekologičtější evropské televizory, což dokazuje cena EISA nejen za minulý, ale už i za letošní rok. Nová série Econova se chlubí ovladačem poháněným sluncem, tlačítkem „nulové spotřeby“ i štíhlým, ekologicky šetrným vzhledem.
Společnost Philips odhalila novou řadu televizorů Econova PFL6806 s nízkým dopadem na životní prostředí. Nedávno proto řada Econova obdržela cenu EISA pro televizor s nejpřívětivější spotřebou elektrické energie v Evropě. Nizozemský výrobce přitom už nějaký ten pátek usnadňuje snižování dopadu na životní prostředí. Jedná se především o snižování spotřeby, úspory na materiálu použitém při výrobě a balení produktu, snižování používání nebezpečných látek a v neposlední řadě sem patří i lepší recyklovatelnost spotřebičů. Ztělesněním tohoto přístupu jsou i televizory Philips Econova.


Philips Econova PFL6806


Není proto divu, že z hlediska své extrémně nízké spotřeby je nová řada hodnocena jako A++. K docílení této mety bylo využito podsvícení Edge LED (po okrajích), vyšší světelné propustnosti skla a dynamické stmívací algoritmy videa. Elektřina se proto nepoužívá, když jí není potřeba. Zástupci společnosti zdůrazňují především tyto vlastnosti:
  • Econova využívá 40 % energie srovnatelné LCD TV díky podsvícení Edge LED.
  • Když je Econova vypnutá, tak je vypnutá doopravdy. Zajišťuje to nulový vypínač (Zero power switch) , který docílí nulové spotřeby vypnutého spotřebiče (očividně je myšleno „vypnutí“ ovladačem).
  • Televizory Philips Econova jsou vyrobeny z recyklovaných a dále snadno recyklovatelných materiálů
  • Nelze opomenout ani využití solárního článku namísto baterií v dálkovém ovládání. Odpadá tak výměna baterií a následný vznik ne zrovna neškodného elektroodpadu.


Philips Econova PFL6806 půjde klasicky postavit i pověsit na zeď


Součástí balení těchto televizorů je stojan Philips 2-in-1 Stand neboli Dva v jednom. Spotřebič tak lze nejen postavit na podstavec, ale i pověsit na zeď. I s vysokou efektivitou má obraz rozlišení Full HD se zobrazovací technologií Philips Pixel Plus HD. V televizorech Econova byl dále použit systém 400 Hz Perfect Motion Rate a systém 28 W RMS reproduktorů s dvojicí čelních reproduktorů a zadních subwoferů.
Třešničkou na závěr je využití funkcí platformy Smart TV se službami videa na požádání, sociálních sítí a dalších vlastností, jako je třeba DLNA přenos (např. pro připojení tablet PC nebo smartphone). Philips Econova bude dostupná od října 2011 v 42 (46) palcích jako 42PFL6806 (46PFL6806). Cena zatím není známa.

Zdroj: FlatpanelsHD