Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips DesignLine 2012

25.9.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Podobně jako loni i letos Philips přichází s řadou DesignLine TV. Jak už jejich název napovídá, nové televizory byly navrženy jako součást nábytku. Nezůstaly však ochuzeny ani o systém Ambilight, 3D nebo Smart TV.
První řada televizorů Philips DesignLine byla uvedena v r. 2011. Nyní na trh přichází jejich nová verze. Ta už však nebude k dostání v jiných barvách než v bílé. Po technické stránce jsou nové DesignLine Edge TV prakticky totožné s přístroji Philips 6900. Za tenkým rámečkem tak lze nalézt IPS LED panel. Ten se vyznačuje jasem 400 cd/m2, dynamickým kontrastem 500000 : 1 nebo systémem pro lokální zatmívání. O plynulý obraz se stará technologie 600 Hz Perfect Motion Rate.
Philips DesignLine Edge - navržen pro moderní interiér


Dále zde lze nalézt systém Ambilight Spectre 2 pro optické zvětšení obrazu nebo technologii zpracování videa Pixel Precise HD. Pro zobrazení 3D obrazu zde byla použita pasivní polarizační metoda (nazvaná Easy 3D Clarity 700), jejíž velkou výhodou jsou třeba lehké a levné brýle. Ty jsou tak přibaleny rovnou čtvery. Nechybí možnost konverze 2D obrazu na 3D nebo nastavení hloubky „třetí dimenze“. Výpočetní výkon poskytuje blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor.
Ani u letošní inkarnace nechybí Ambilight, pasivní 3D ani Smart TV


Nechybí rovněž ani tolik prosazovaná platforma Smart TV. Je proto možné využívat rozsáhlé množství aplikací či služeb. Patří sem půjčování videa přes internet, videohovory přes Skype (kameru je nutné dokoupit), funkce Catch-Up TV nebo internetový prohlížeč. Ten nicméně nepodporuje Flash ani více otevřených panelů. Ještě během tohoto podzimu má vyjít aktualizace firmwaru, jejíž součástí bude služba Wi-Fi Smart Screen. Ta umožní např. „přetahování“ televizních programů do inteligentního mobilu nebo tabletu.
K dostání je pouze v bílé barvě


Zápas z mistrovství tak bude možné sledovat třeba ze záchoda. Stačí nainstalovat volně šiřitelnou aplikaci Philips MyRemote pro výše zmíněné mobility. Její další funkcí je dálkové ovládání televizoru. Ten lze ostatně ovládat i pomocí (bezdrátové) myši a klávesnice. Nechybí ani nahrávání na (pevný) disk připojený přes USB, proudové vysílání pomocí DLNA nebo rozdělení obrazovky s využitím 3D brýlí (minimálně při hraní her). Výrobce nabízí 4 různé modely brýlí (PTA416, PTA417,PTA426,PTA436), z nichž jeden (PTA436) je určen právě k tomuto půlení. Díky polarizační metodě přitom nedochází ke ztrátě rozlišení ani obnovovací frekvence.
Série Philips 6900 - "obyčejná" předloha řady DesignLine


Jak 42“, tak 47“ model je vybaven pěticí HDMI konektorů. Nechybí ani trojice USB portů, Ethernetový port RJ-45, VGA vstup, SCART, rozhraní CI+, komponentní vstupy, EasyLink (HDMI-CEC) ani výstup pro sluchátka. Přístroje jsou vybaveny tunerem pro příjem pozemního vysílání DVB-T, kabelové televize standardu DVB-C, ale i satelitního vysílání DVB-S HD+ (družice Astra) a DVB-S2 MPEG4 HD.
Po technické stránce na tom jsou obě řady prakticky stejně,
podobný ovladač (v bílé) je dodáván s televizory DesignLine


Ke slabým stránkám televizoru pak patří absence ovládacích tlačítek na samotném televizoru. Kvůli vzhledu byla obětována i možnost obrazovku jakkoli naklánět. Stereoskopický efekt se zase ztrácí, pokud člověk nesedí ve správné pozorovací vzdálenosti. Opomenout nelze ani varování o možné škodlivosti 3D obrazu u dětí, především u těch do 6 let (vývoj zrakového ústrojí). Samotný výrobce dále uvádí, že u nahrávání přes USB je nutná nejen podpora elektronického programového průvodce (IP-EPG), ale i připojení k internetu. Stejně tak může nahrávání zhatit i ochrana proti kopírování. Všechna sranda navíc něco stojí. Mnohé české obchody již tyto televizory mají skladem. Podle portálu Heureka se v případě 47“ úhlopříčky cena pohybuje kolem 32 000 korun.

Zdroj: Philips, FlatpanelsHD (2), cnet