Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem

Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem
, , aktualita
Na stránkách Philipsu se v tichosti objevily dva nové soundbary, které se odlišují pouze barvou. Ona nabídnou zvuk 2.1, velmi minimalistický design a bezdrátový subwoofer. Chybí ovšem Dolby Atmos či obdobné technologie.
K oblíbeným
reklama
Philips se začátkem roku na akci Philips TV & Sound Launch Event v Amsterdamu zmínil o dvojici soundbarů, ale dosud nedošlo k jejich úplnému představení a uvedení na trh. To by se mohlo změnit přibližně za měsíc, kdy Philips uspořádá svou digitální náhradu za veletrh IFA 2020. Původně byly představeny pod názvy TAPB6305 a TAPB6405, ale na trh se nakonec dostanou jako TAB6305 a TAB6405. Souvisí to s celkovými změnami ve značení audio produktů Philips poté, co tuto divizi převzala společnost TP Vision. Z hlediska parametrů se jedná o zcela shodné soundbary, liší se pouze barevné provedení. Model TAB6305/10 je černý, zatímco TAB6405/10 přináší méně obvyklou stříbrnou barvu.
 
 
Soundbary vypadají velmi minimalisticky, ale nelze si nevšimnout ostře řezaných hran. Rozměry činí 650 x 35 x 81 mm a především vzhledem k velmi malé výšce (35 mm) nebude problém tuto zvukovou lištu umístit pod téměř jakýkoliv televizor. Součástí dodávky je také bezdrátový aktivní subwoofer s rozměry 120 x 402 x 300 mm. Zákazníci mohou očekávat výkon 140 W RMS, z toho 80 W zajistí soundbar a zbylých 60 W subwoofer. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází celkem čtyři reproduktory: středový spolu s výškovým měničem na levé straně a stejná konfigurace se potom zrcadlově opakuje na pravé straně. Zařízení se sice poradí se zvukovými formáty od Dolby, ale chybí podpora prostorového zvuku prostřednictvím Dolby Atmos nebo DTS:X.
 
 
O bezdrátové připojení se stará technologie Bluetooth 4.2, takže k dispozici bude možnost streamování hudby např. ze smartphonu. Kromě toho ovšem nechybí ani široká nabídka konektorů zahrnující HDMI 1.4 (včetně podpory ARC), S/PDIF, 3,5mm audio jack nebo port USB, který umožňuje připojit externí úložiště pro přehrávání formátů MP3, FLAC a WAVE. Na těle soundbaru se nachází několik ovládacích tlačítek a také světelné diody, které výrobce sofistikovaně ukryl pod mřížku reproduktoru. Pro změnu hlasitosti přesto nebudete muset vstávat z křesla, neboť součástí balení je také dálkový ovladač. Nebude chybět ani sada pro instalaci soundbaru na stěnu.
 
 
Cenu ani dostupnost zatím výrobce nepotvrdil, ale podle nabídky jednoho z čínských e-shopů by cena mohla v přepočtu převyšovat 8 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik