Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem

28.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na stránkách Philipsu se v tichosti objevily dva nové soundbary, které se odlišují pouze barvou. Ona nabídnou zvuk 2.1, velmi minimalistický design a bezdrátový subwoofer. Chybí ovšem Dolby Atmos či obdobné technologie.
Philips se začátkem roku na akci Philips TV & Sound Launch Event v Amsterdamu zmínil o dvojici soundbarů, ale dosud nedošlo k jejich úplnému představení a uvedení na trh. To by se mohlo změnit přibližně za měsíc, kdy Philips uspořádá svou digitální náhradu za veletrh IFA 2020. Původně byly představeny pod názvy TAPB6305 a TAPB6405, ale na trh se nakonec dostanou jako TAB6305 a TAB6405. Souvisí to s celkovými změnami ve značení audio produktů Philips poté, co tuto divizi převzala společnost TP Vision. Z hlediska parametrů se jedná o zcela shodné soundbary, liší se pouze barevné provedení. Model TAB6305/10 je černý, zatímco TAB6405/10 přináší méně obvyklou stříbrnou barvu.
 
 
Soundbary vypadají velmi minimalisticky, ale nelze si nevšimnout ostře řezaných hran. Rozměry činí 650 x 35 x 81 mm a především vzhledem k velmi malé výšce (35 mm) nebude problém tuto zvukovou lištu umístit pod téměř jakýkoliv televizor. Součástí dodávky je také bezdrátový aktivní subwoofer s rozměry 120 x 402 x 300 mm. Zákazníci mohou očekávat výkon 140 W RMS, z toho 80 W zajistí soundbar a zbylých 60 W subwoofer. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází celkem čtyři reproduktory: středový spolu s výškovým měničem na levé straně a stejná konfigurace se potom zrcadlově opakuje na pravé straně. Zařízení se sice poradí se zvukovými formáty od Dolby, ale chybí podpora prostorového zvuku prostřednictvím Dolby Atmos nebo DTS:X.
 
 
O bezdrátové připojení se stará technologie Bluetooth 4.2, takže k dispozici bude možnost streamování hudby např. ze smartphonu. Kromě toho ovšem nechybí ani široká nabídka konektorů zahrnující HDMI 1.4 (včetně podpory ARC), S/PDIF, 3,5mm audio jack nebo port USB, který umožňuje připojit externí úložiště pro přehrávání formátů MP3, FLAC a WAVE. Na těle soundbaru se nachází několik ovládacích tlačítek a také světelné diody, které výrobce sofistikovaně ukryl pod mřížku reproduktoru. Pro změnu hlasitosti přesto nebudete muset vstávat z křesla, neboť součástí balení je také dálkový ovladač. Nebude chybět ani sada pro instalaci soundbaru na stěnu.
 
 
Cenu ani dostupnost zatím výrobce nepotvrdil, ale podle nabídky jednoho z čínských e-shopů by cena mohla v přepočtu převyšovat 8 000 Kč.