Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem

Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem
, , aktualita
Na stránkách Philipsu se v tichosti objevily dva nové soundbary, které se odlišují pouze barvou. Ona nabídnou zvuk 2.1, velmi minimalistický design a bezdrátový subwoofer. Chybí ovšem Dolby Atmos či obdobné technologie.
K oblíbeným
reklama
Philips se začátkem roku na akci Philips TV & Sound Launch Event v Amsterdamu zmínil o dvojici soundbarů, ale dosud nedošlo k jejich úplnému představení a uvedení na trh. To by se mohlo změnit přibližně za měsíc, kdy Philips uspořádá svou digitální náhradu za veletrh IFA 2020. Původně byly představeny pod názvy TAPB6305 a TAPB6405, ale na trh se nakonec dostanou jako TAB6305 a TAB6405. Souvisí to s celkovými změnami ve značení audio produktů Philips poté, co tuto divizi převzala společnost TP Vision. Z hlediska parametrů se jedná o zcela shodné soundbary, liší se pouze barevné provedení. Model TAB6305/10 je černý, zatímco TAB6405/10 přináší méně obvyklou stříbrnou barvu.
 
 
Soundbary vypadají velmi minimalisticky, ale nelze si nevšimnout ostře řezaných hran. Rozměry činí 650 x 35 x 81 mm a především vzhledem k velmi malé výšce (35 mm) nebude problém tuto zvukovou lištu umístit pod téměř jakýkoliv televizor. Součástí dodávky je také bezdrátový aktivní subwoofer s rozměry 120 x 402 x 300 mm. Zákazníci mohou očekávat výkon 140 W RMS, z toho 80 W zajistí soundbar a zbylých 60 W subwoofer. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází celkem čtyři reproduktory: středový spolu s výškovým měničem na levé straně a stejná konfigurace se potom zrcadlově opakuje na pravé straně. Zařízení se sice poradí se zvukovými formáty od Dolby, ale chybí podpora prostorového zvuku prostřednictvím Dolby Atmos nebo DTS:X.
 
 
O bezdrátové připojení se stará technologie Bluetooth 4.2, takže k dispozici bude možnost streamování hudby např. ze smartphonu. Kromě toho ovšem nechybí ani široká nabídka konektorů zahrnující HDMI 1.4 (včetně podpory ARC), S/PDIF, 3,5mm audio jack nebo port USB, který umožňuje připojit externí úložiště pro přehrávání formátů MP3, FLAC a WAVE. Na těle soundbaru se nachází několik ovládacích tlačítek a také světelné diody, které výrobce sofistikovaně ukryl pod mřížku reproduktoru. Pro změnu hlasitosti přesto nebudete muset vstávat z křesla, neboť součástí balení je také dálkový ovladač. Nebude chybět ani sada pro instalaci soundbaru na stěnu.
 
 
Cenu ani dostupnost zatím výrobce nepotvrdil, ale podle nabídky jednoho z čínských e-shopů by cena mohla v přepočtu převyšovat 8 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik