Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem

Philips chystá úzké soundbary TAB6305 a TAB6405 se subwooferem
, , aktualita
Na stránkách Philipsu se v tichosti objevily dva nové soundbary, které se odlišují pouze barvou. Ona nabídnou zvuk 2.1, velmi minimalistický design a bezdrátový subwoofer. Chybí ovšem Dolby Atmos či obdobné technologie.
K oblíbeným
reklama
Philips se začátkem roku na akci Philips TV & Sound Launch Event v Amsterdamu zmínil o dvojici soundbarů, ale dosud nedošlo k jejich úplnému představení a uvedení na trh. To by se mohlo změnit přibližně za měsíc, kdy Philips uspořádá svou digitální náhradu za veletrh IFA 2020. Původně byly představeny pod názvy TAPB6305 a TAPB6405, ale na trh se nakonec dostanou jako TAB6305 a TAB6405. Souvisí to s celkovými změnami ve značení audio produktů Philips poté, co tuto divizi převzala společnost TP Vision. Z hlediska parametrů se jedná o zcela shodné soundbary, liší se pouze barevné provedení. Model TAB6305/10 je černý, zatímco TAB6405/10 přináší méně obvyklou stříbrnou barvu.
 
 
Soundbary vypadají velmi minimalisticky, ale nelze si nevšimnout ostře řezaných hran. Rozměry činí 650 x 35 x 81 mm a především vzhledem k velmi malé výšce (35 mm) nebude problém tuto zvukovou lištu umístit pod téměř jakýkoliv televizor. Součástí dodávky je také bezdrátový aktivní subwoofer s rozměry 120 x 402 x 300 mm. Zákazníci mohou očekávat výkon 140 W RMS, z toho 80 W zajistí soundbar a zbylých 60 W subwoofer. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází celkem čtyři reproduktory: středový spolu s výškovým měničem na levé straně a stejná konfigurace se potom zrcadlově opakuje na pravé straně. Zařízení se sice poradí se zvukovými formáty od Dolby, ale chybí podpora prostorového zvuku prostřednictvím Dolby Atmos nebo DTS:X.
 
 
O bezdrátové připojení se stará technologie Bluetooth 4.2, takže k dispozici bude možnost streamování hudby např. ze smartphonu. Kromě toho ovšem nechybí ani široká nabídka konektorů zahrnující HDMI 1.4 (včetně podpory ARC), S/PDIF, 3,5mm audio jack nebo port USB, který umožňuje připojit externí úložiště pro přehrávání formátů MP3, FLAC a WAVE. Na těle soundbaru se nachází několik ovládacích tlačítek a také světelné diody, které výrobce sofistikovaně ukryl pod mřížku reproduktoru. Pro změnu hlasitosti přesto nebudete muset vstávat z křesla, neboť součástí balení je také dálkový ovladač. Nebude chybět ani sada pro instalaci soundbaru na stěnu.
 
 
Cenu ani dostupnost zatím výrobce nepotvrdil, ale podle nabídky jednoho z čínských e-shopů by cena mohla v přepočtu převyšovat 8 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik