Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips chce uvést vlastní OLED TV

2.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Po letech vývoje a mnoha prototypech se konečně blíží vydání OLED TV Philips. Podle holandského tisku společnost Philips naznačila, že už příští rok vydají svou první OLED televizi. Vstoupí tak do klubu, ve kterém je zatím jen LG a výrobci z Číny.
Společnost Philips pracovala na OLED televizi po dobu několika let. V interview pro Nu.nl to potvrdil mluvčí TP Vision, hongkongského vlastníka nizozemské značky. Prototypy měly řadu problémů, které se už podařilo odstranit. Přesto mluvčí sdělil, že už brzo bude první OLED TV Philips uvedena na trh. Naznačil, že by se tak mohlo stát již v roce 2015. Konkrétně pak uvádí, že výzkumný tým pracoval na zlepšení barevného rozsahu televizoru. Na nedávné akci společnosti byl k vidění prototyp s panelem od LG.Display. Ten je v součastnosti jediným výrobcem panelů pro OLED TV. Využívá toho prodejem panelů čínským výrobcům, mezi něž v podstatě patří i vlastník Philips.

Nová OLED televize může být vůbec prvním přístrojem, který bude kombinovat technologii zobrazování pomocí organických diod s platformou Google Android TV. Tuto platformu totiž Philips začne od příštího roku používat ve svých televizorech. Víc informací o chystaném OLED televizoru nejspíš přinese lednový veletrh CES 2015 nebo zářijový IFA 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD