Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh

23.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost TP Vision, která je výrobcem televizorů Philips pro evropský trh, oznámila dostupnost 55“ modelu 901F. Jedná se o vůbec první OLED TV značky Philips, a také první OLED TV disponující funkcí Ambilight. Jaká je cena na českém trhu?
Televizor Philips 901F s úhlopříčkou 55“ (139 cm) a rozlišením 4K, který byl představen v září na veletrhu IFA 2016, se v těchto dnech konečně dostává na český trh. Na rozdíl od ostatních televizorů této značky využívá novinka OLED panel, a to v kombinaci s technologií Perfect Pixel Ultra HD. Výsledkem by měla být hlubší úroveň černé oproti LCD TV, neboť podsvícení lze vypnout pro jednotlivé pixely. Kromě toho výrobce slibuje ostřejší zobrazení pohybu díky nízké odezvě, široké pozorovací úhly, vysoký jas 540 cd/m2, lepší kontrast a schopnost zobrazit 99 % barevného gamutu DCI-P3.
 
 
 
 
Nechybí další plejáda srozumitelných i méně srozumitelných technologií, které údajně vylepšují kvalitu obrazu v různých aspektech. Také se jedná o první televizor splňující standard Philips HDR Perfect Standard, který dává tušit podporu vysokého dynamického rozsahu. Televizor se dále chlubí tenkými rámečky a třístranným barevným osvětlením Ambilight za obrazovkou, který dotváří atmosféru během sledování filmu. Philips 901F je poháněn čtyřjádrovým procesorem a využívá operační systém Android TV 6.0 (Marshmallow) s přístupem k aplikacím z obchodu Google Play Store.
 
Ovládání potom usnadňuje dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí, dotykovou ploškou a funkcí rozpoznávání řeči. Alternativně je potom možné televizi ovládat pomocí mobilní aplikace Philips TV Remote pro Android a iOS. V případě digitálního vysílání je integrován tuner pro DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2. A opomenuta nebyla ani zvuková stránka, televizor se proto chlubí 30W audio systém v konfiguraci 6.1. Jeho součástí je šest předních reproduktorů umístěných v tenké hliníkové liště pod obrazovkou, které se starají o střední a vysoké tóny, a také reproduktor Triple Ring s integrovaným basovým portem nacházející se na zadním panelu. Podporována je také technologie DTS Premium Sound.
 

 
 
OLED televizor Philips 901F je možné na českém trhu zakoupit za cenu 89 990 Kč včetně DPH, v nabídce jej má internetový obchod Alza.cz.
 
Zdroj: Tisková zpráva TP Vision
reklama
reklama