Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 7601 konečně na evropském trhu

30.9.2016, Pavel Zubatý, aktualita
Společnost Philips se zpožděním uvedla na evropský trh svůj první televizor s HDR obrazovkou. Philips 7601 toho dosahuje pomocí přímého LED podsvícení s lokálním stmíváním. Kromě HDR tento 65“ přístroj nabízí Ambilight, Android TV a 4K UHD.
Model 7601 měl být na trh uveden už několik měsíců nazpátek. Výrobci se jej podařilo do prodeje dostat až nyní (co se Evropy týče). Označení Philips 7601 možná nepůsobí působivě, přestože televizor svým způsobem patří mezi aktuální 9. řadu. Nabízí totiž stejné technologie, co bylo možné najít ve zrušené vlajkové lodi 9. řady. Především se jedná o přímé maticové podsvícení (Full-array) se 128 stmívacími zónami. Tato technologie umožňuje detailní ovládání jasu LCD obrazovky, které je potřeba pro reprodukci HDR.

Ostatní letošní televizory Philips sice dokážou HDR signál přehrát, ale ne v HDR kvalitě. Teprv 7601 nabízí potřebné hardwarové vybavení. S tím souvisí maximální jas obrazovky, který dosahuje 700 nt (kandel na metr čtvereční). Přístroj dále nabízí rozlišení 4K Ultra HD, 3stranný Ambilight, systém Android TV, dekódování HEVC a VP9. Chybí však dvojitý tuner, který Philips přidává do dražších televizorů. Hliníkový rámeček ale nezmizel. Podle společnosti Philips (resp. TP Vision) je nový Philips 7601 k dostání napříč Evropou jako jediný model 65PUS7601. Zdroj potvrzuje německý Amazon a severské země. Na českém trhu je k mání za 70 tisíc korun.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama