Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Paramount plánuje distribuci filmů na flashkách

11.11.2009, Radek Jahoda, aktualita
Nejen na optických médiích, ale i na flash klíčenkách a paměťových kartách si budete moci koupit film. Paramount uzavřel dohodu s výrobcem paměťových karet Kingston na distribuci vybraných titulů.
"Toto spojenectví umožní PDE (Paramount Digital Entertainment) zajistit dostupnost svých zábavních produktů na USB a SD kartách," řekl Alex Carloss, EVP a GM z PDE. Rick Webb k tomu dodává: "Kingston je velmi rád, že se mohl spojit s PDE, protože jsou jedni z nejinovativnějších a do budoucna hledících filmových studií."S tím, jak se rozšiřují možnosti sledování filmů z různých médií, tak vniká poptávka po alternativních distribučních kanálech. Kromě optických disků a v budoucnu i flash pamětí lze využít i internetu. Právě tato metoda se stává čím dál více využívanou. Své ale ještě neřekly paměťové karty a filmové kiosky, kde lze film získat. Například kiosky e-Play a BlockBuster obsahují slot na paměťovou SD kartu, kam lze film překopírovat.

Nevýhodou flash pamětí je stále jejich cena, protože je vyšší než u DVD nebo Blu-ray nosičů, a také kvalita, protože mají zatím menší kapacitu. Například film Transformers: Revenge of The Fallen bude dostupný na 4GB SD kartě za 30 dolarů, DVD vyjde na 16 dolarů, dvoudisková verze na 21 dolarů a na Blu-ray je za 22 dolarů.

Zdroj: prnewswire