www.tvfreak.cz
>
>
>

Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL

Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
, , aktualita
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
K oblíbeným
reklama
Panasonic byl dříve jednou z předních značek na trhu s televizory. Dodnes sice na trh přináší některé inovace a řada modelů sklízí uznání v odborných recenzích, ale co se týká prodejů, rozhodně to není žádná sláva. Zatímco ještě před pár lety měl japonský výrobce více než 10% tržní podíl, v roce 2020 se na celosvětovém trhu s televizory podílel jen 1,8 %. Kvůli tomu Panasonic vypadl z desítky největších výrobců televizí a aktuálně se drží na 12. místě. Po neuspokojivých finančních výsledcích divize TV z roku 2019, která zaznamenala ztrátu více než 10 miliard jenů (v přepočtu bezmála 2 miliardy korun), se hovoří o nutnosti nalezení partnera pro outsourcing části výroby.
 
 
Zdá se, že volba padla na čínskou firmu TCL, která patří k největším výrobcům elektroniky na světě. Důvodem by měly být bohaté zkušenosti v oblasti prodeje, nákupu i produkce. Podle japonských médií v těchto týdnech probíhají finální fáze jednání. K podepsání smlouvy by mělo dojít koncem května. Outsourcing výroby by se měl týkat malých a středních LCD TV, naopak high-endové OLED TV si chce Panasonic i nadále vyrábět sám ve svých továrnách v Japonsku a dalších zemích. Dohoda ovšem bude znamenat uzavření továren Panasonicu ve Vietnamu a Indii, a to nejpozději do třetího čtvrtletí 2021. Kvůli této změně tedy nejspíš přijde o práci velký počet lidí.
 
Panasonic si od outsourcingu výroby slibuje snížení nákladů. Zároveň se bude moci více soustředit na high-endový segment, který je zdrojem nejvyšších marží. Za poslední fiskální rok se sice Panasonic měl dostat zpět do černých čísel, ale finanční situace je nadále dost vrtkavá. Stejně jako jiné japonské firmy (např. Toshiba a Hitachi) čelí agresivnějším čínským konkurentům. Panasonic si již v minulosti nechal montovat low-endové televize např. v turecké továrně Vestel. Vloni se značka stáhla z australského trhu. Od ukončení výroby plazmových TV nepůsobí ani v USA. Změny japonská firma provádí i v jiných oblastech. Nedávno Panasonic prodal svou divizi polovodičů taiwanské firmě Nuvoton Technology.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik