Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic uvádí také nové LCD TV

13.2.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic ve Francii neuvedla na trh pouze novou řadu plazmových televizorů Smart VIERA, ale také nové LCD modely s LED podsvícením, které rovněž míří na evropské trhy. Přinést pak mají podobné inovace jako plazmy...
Panasonic Smart VIERA LED LCD tak nabídnou nové možnosti pro osobní nastavení, vylepšenou obrazovou kvalitu, snadnější ovladatelnost, široké možnosti propojení s dalšími zařízeními a také inovovaný design. Můžeme tedy o nich uvažovat tak, že půjde o stejnou výbavu jako u nových plazmových modelů Panasonic, jen v LCD kabátku.Panasonic WT60


Nicméně v nabídce bude daleko víc modelů, a to přesně 28 v devíti řadách od nejlepší WT60 po základní B6. Rozmezí úhlopříčky je pak 19 až 60 palců, takže v tomto ohledu je výběr také velmi široký. Všechny by měly být založeny na nové generaci panelů typu IPS, jež by měly zajistit lepší kvalitu obrazu a také širší pozorovací úhel beze změn v podání.

Dále Panasonic hovoří o technologii 3 600Hz Back Light Scanning (BLS) pro přesné řízení podsvícení pomocí "střídavého přepínání horního a dolního segmentu LED při reprodukci každého snímku", což má zamezit rozmazání obrazu. Dále by měl být vylepšený kontrast díky pokročilé gama korekci a možnosti úpravy podsvícení v 16 segmentech panelu.

Mezi funkce zde patří Můj Home Screen, což už bylo uvedeno ve zmíněné zprávě o plazmách, stejně jako funkce Swipe & Share 2.0 nebo VIERA Remote 2.0. Chybět nebudou ani Twin HD tunery, čili dva tunery pro nezávislé použití (sledování jednoho kanálu, záznam druhého na disk, atp.).

Všímejme si proto spíše samotných nových řad LCD modelů. Kromě designových řad WT60 a DT60 se setkáme v prodeji i s řadami FT60, ET60, E6, EM6, X6, XM6 a B6. Nejlepší WT60 budou k dispozici v úhlopříčkách 47 a 55 palců a osazeny budou panely s označením Full HD 3D IPS LED s 3600Hz BLS, Hexa-processing Engine, zabudovaneou kamerou, Twin HD tunerem, atd.

Řada DT60 nabídne 42, 47, 50, 55 a 60 palců, 1600Hz BLS (u 60" to je 1000 Hz), Clear Panel Pro, Twin HD a Hexa-processing Engine. FT60 jsou podobné, ovšem s úhlopříčkami 42" a 47" a pak tu jsou nižší a nižší řady se stále chudší výbavou, ovšem co se týče velikosti, i základní řada B6 nabídne 32" HD Ready a Full HD 39, 42 a 50 palců.

Nové Panasonicy se českém trhu objeví v prvním čtvrtletí roku 2013, tedy až na řady WT, FT a XM, jež přijdou začátkem léta.

Zdroj: TZ Panasonic