Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic uvádí profesionální bezlampový projektor

, , aktualita
Panasonic uvádí profesionální bezlampový projektor
Společnost Panasonic si připravila bezlampový profesionální projektor, který nabídne rozlišením 1080p a také technologii HDBaseT. Má být vůbec prvním projektorem svého druhu na světě a slibuje dlouhou životnost i vysoký jas...
Panasonic uvádí profesionální bezlampový projektor
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) představila tedy ve skutečnosti dva projektory s HDBaseT, a to modely PT-RZ470 a PT RZ370. Zmíněné vlastnosti platí pro první z nich, zatímco ten druhý má rozlišení pouze WXGA, čili 1280 x 800. U obou byla konvenční lampa nahrazena LED a laserovými diodami, které dokáží dlouhodobě poskytovat jas 3000 lumenů, a to po dobu 20000 hodin. To představuje 2,3 let nepřetržitého svícení.

Výrobce udává, že oba projektory jsou určeny především pro vzdělávací instituce a profesionální využití třeba u digitálních reklamních ploch. Využívají jednočipový systém zobrazování DLP a slibují kromě dlouhé životnosti a vysokého jasu také kvalitní optiku a vysokou efektivitu chlazení. Kontrastní poměr je prezentován hodnotou 20000:1.

Dále tu máme firemní technologii Panasonic Daylight View, která umožní automaticky nastavit obraz dle úrovně okolního osvětlení (využívá jako jiné produkty světelné čidlo). Krom toho jsou také vybaveny režimem simulace DICOM pro vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, dvojnásobným zoomem polohovatelného objektivu a podporují instalaci v rozsahu 360° i projekci v režimu na výšku.

Oba projektory budou dostupné v síti autorizovaných prodejců od prvního čtvrtletí tohoto roku. Nakonec Panasonic upozornil, že uvedené specifikace jsou předběžné, takže mohou být eventuelně změněny.

Zdroj: TZ Panasonic