Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic uvádí profesionální bezlampový projektor

7.2.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic si připravila bezlampový profesionální projektor, který nabídne rozlišením 1080p a také technologii HDBaseT. Má být vůbec prvním projektorem svého druhu na světě a slibuje dlouhou životnost i vysoký jas...
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) představila tedy ve skutečnosti dva projektory s HDBaseT, a to modely PT-RZ470 a PT RZ370. Zmíněné vlastnosti platí pro první z nich, zatímco ten druhý má rozlišení pouze WXGA, čili 1280 x 800. U obou byla konvenční lampa nahrazena LED a laserovými diodami, které dokáží dlouhodobě poskytovat jas 3000 lumenů, a to po dobu 20000 hodin. To představuje 2,3 let nepřetržitého svícení.

Výrobce udává, že oba projektory jsou určeny především pro vzdělávací instituce a profesionální využití třeba u digitálních reklamních ploch. Využívají jednočipový systém zobrazování DLP a slibují kromě dlouhé životnosti a vysokého jasu také kvalitní optiku a vysokou efektivitu chlazení. Kontrastní poměr je prezentován hodnotou 20000:1.

Dále tu máme firemní technologii Panasonic Daylight View, která umožní automaticky nastavit obraz dle úrovně okolního osvětlení (využívá jako jiné produkty světelné čidlo). Krom toho jsou také vybaveny režimem simulace DICOM pro vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, dvojnásobným zoomem polohovatelného objektivu a podporují instalaci v rozsahu 360° i projekci v režimu na výšku.

Oba projektory budou dostupné v síti autorizovaných prodejců od prvního čtvrtletí tohoto roku. Nakonec Panasonic upozornil, že uvedené specifikace jsou předběžné, takže mohou být eventuelně změněny.

Zdroj: TZ Panasonic