Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem

, , aktualita
Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem
Panasonic se pochlubil novým soundbarem, který kombinuje kompaktní rozměry se silnými basy. Zásluhu na tom má také externí subwoofer. Ve výbavě nechybí Bluetooth pro streamování hudby ze smartphonu.
Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem
Kromě nových televizorů se Panasonic tento týden pochlubil novým soundbarem SC-HTB490, který by mohl konkurovat třeba populárnímu modelu Sonos Beam. Půjde ovšem také proti další konkurenci, která v poslední době uvedla na trh kompaktní soundbar. Výhodou novinky od Panasonicu je relativně vysoký výkon, který si soundbar zachoval i přes štíhlé tělo. Uvnitř se nachází dva dopředu směřující reproduktory (4,5 x 12 cm) s plným rozsahem, které nabídnou celkový výkon 160 W. Po připojení bezdrátového subwooferu se výkon zdvojnásobí na 320 W. Jednotky jsou spárovány bezdrátově přes Bluetooth, takže při instalaci si ušetříte starosti s natahováním kabelu.
 
 
Pokud je řeč o instalaci, nejlépe by se měl soundbar vyjímat pod letošními LCD TV od Panasonicu, jejichž podstavec lze zvýšit tak, aby se zvuková lišta pohodlně vešla pod obrazovku. Pokud si ovšem pohlídáte rozměry – soundbar měří 800 x 101 x 56 mm – můžete model SC-HTB490 používat v kombinaci s většinou televizorů. Kromě toho se nabízí také možnost montáže na stěnu pomocí dodávaných šroubů. Spojení s televizorem zajistí nejlépe rozhraní HDMI (s podporou ARC a CEC). Dále je k dispozici optický vstup (pro starší televizory) a možnost přehrávání přes USB. Hudbu ze svého smartphonu či jiného zařízení lze streamovat také přes Bluetooth.
 
Panasonic SC-HTB490 nepodporuje žádné složitější zvukové formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Výrobce si ovšem připravil pět režimů pro různý obsah – standardní, kino, sporty, hudba nebo zprávy. Soundbar se začne na českém trhu prodávat za dosud neupřesněnou cenu. Pokud ovšem přepočteme britskou cenu 349 liber, dostaneme se na 10 600 Kč.
 
 
Mezi další představené novinky od Panasonicu patří síťový Hi-Fi systém SC-PMX802, který umožňuje využívat různé zdroje – od CD přes digitální rádio DAB+ až po streamování prostřednictvím Chromecastu nebo AirPlay 2. Systém podporuje Hi-Res Audio a obsahuje zesilovač JENO Engine. Na trh dorazí s cenovkou 550 liber, v přepočtu bezmála 17 000 Kč.