Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem

Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem
, , aktualita
Panasonic se pochlubil novým soundbarem, který kombinuje kompaktní rozměry se silnými basy. Zásluhu na tom má také externí subwoofer. Ve výbavě nechybí Bluetooth pro streamování hudby ze smartphonu.
K oblíbeným
reklama
Kromě nových televizorů se Panasonic tento týden pochlubil novým soundbarem SC-HTB490, který by mohl konkurovat třeba populárnímu modelu Sonos Beam. Půjde ovšem také proti další konkurenci, která v poslední době uvedla na trh kompaktní soundbar. Výhodou novinky od Panasonicu je relativně vysoký výkon, který si soundbar zachoval i přes štíhlé tělo. Uvnitř se nachází dva dopředu směřující reproduktory (4,5 x 12 cm) s plným rozsahem, které nabídnou celkový výkon 160 W. Po připojení bezdrátového subwooferu se výkon zdvojnásobí na 320 W. Jednotky jsou spárovány bezdrátově přes Bluetooth, takže při instalaci si ušetříte starosti s natahováním kabelu.
 
 
Pokud je řeč o instalaci, nejlépe by se měl soundbar vyjímat pod letošními LCD TV od Panasonicu, jejichž podstavec lze zvýšit tak, aby se zvuková lišta pohodlně vešla pod obrazovku. Pokud si ovšem pohlídáte rozměry – soundbar měří 800 x 101 x 56 mm – můžete model SC-HTB490 používat v kombinaci s většinou televizorů. Kromě toho se nabízí také možnost montáže na stěnu pomocí dodávaných šroubů. Spojení s televizorem zajistí nejlépe rozhraní HDMI (s podporou ARC a CEC). Dále je k dispozici optický vstup (pro starší televizory) a možnost přehrávání přes USB. Hudbu ze svého smartphonu či jiného zařízení lze streamovat také přes Bluetooth.
 
Panasonic SC-HTB490 nepodporuje žádné složitější zvukové formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Výrobce si ovšem připravil pět režimů pro různý obsah – standardní, kino, sporty, hudba nebo zprávy. Soundbar se začne na českém trhu prodávat za dosud neupřesněnou cenu. Pokud ovšem přepočteme britskou cenu 349 liber, dostaneme se na 10 600 Kč.
 
 
Mezi další představené novinky od Panasonicu patří síťový Hi-Fi systém SC-PMX802, který umožňuje využívat různé zdroje – od CD přes digitální rádio DAB+ až po streamování prostřednictvím Chromecastu nebo AirPlay 2. Systém podporuje Hi-Res Audio a obsahuje zesilovač JENO Engine. Na trh dorazí s cenovkou 550 liber, v přepočtu bezmála 17 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik