Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem

Panasonic SC-HTB490: tenký soundbar s bezdrátovým subwooferem
, , aktualita
Panasonic se pochlubil novým soundbarem, který kombinuje kompaktní rozměry se silnými basy. Zásluhu na tom má také externí subwoofer. Ve výbavě nechybí Bluetooth pro streamování hudby ze smartphonu.
K oblíbeným
reklama
Kromě nových televizorů se Panasonic tento týden pochlubil novým soundbarem SC-HTB490, který by mohl konkurovat třeba populárnímu modelu Sonos Beam. Půjde ovšem také proti další konkurenci, která v poslední době uvedla na trh kompaktní soundbar. Výhodou novinky od Panasonicu je relativně vysoký výkon, který si soundbar zachoval i přes štíhlé tělo. Uvnitř se nachází dva dopředu směřující reproduktory (4,5 x 12 cm) s plným rozsahem, které nabídnou celkový výkon 160 W. Po připojení bezdrátového subwooferu se výkon zdvojnásobí na 320 W. Jednotky jsou spárovány bezdrátově přes Bluetooth, takže při instalaci si ušetříte starosti s natahováním kabelu.
 
 
Pokud je řeč o instalaci, nejlépe by se měl soundbar vyjímat pod letošními LCD TV od Panasonicu, jejichž podstavec lze zvýšit tak, aby se zvuková lišta pohodlně vešla pod obrazovku. Pokud si ovšem pohlídáte rozměry – soundbar měří 800 x 101 x 56 mm – můžete model SC-HTB490 používat v kombinaci s většinou televizorů. Kromě toho se nabízí také možnost montáže na stěnu pomocí dodávaných šroubů. Spojení s televizorem zajistí nejlépe rozhraní HDMI (s podporou ARC a CEC). Dále je k dispozici optický vstup (pro starší televizory) a možnost přehrávání přes USB. Hudbu ze svého smartphonu či jiného zařízení lze streamovat také přes Bluetooth.
 
Panasonic SC-HTB490 nepodporuje žádné složitější zvukové formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Výrobce si ovšem připravil pět režimů pro různý obsah – standardní, kino, sporty, hudba nebo zprávy. Soundbar se začne na českém trhu prodávat za dosud neupřesněnou cenu. Pokud ovšem přepočteme britskou cenu 349 liber, dostaneme se na 10 600 Kč.
 
 
Mezi další představené novinky od Panasonicu patří síťový Hi-Fi systém SC-PMX802, který umožňuje využívat různé zdroje – od CD přes digitální rádio DAB+ až po streamování prostřednictvím Chromecastu nebo AirPlay 2. Systém podporuje Hi-Res Audio a obsahuje zesilovač JENO Engine. Na trh dorazí s cenovkou 550 liber, v přepočtu bezmála 17 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik