Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic ruší výrobu VHS přehrávačů

21.2.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Možná ještě z nostalgie používáte přehrávače VHS, i když jinak už na rozměrné kazety s oblíbenými filmy padá prach. Jejich nástupci jsou na výsluní už nějaký ten pátek, ale až nyní ukončuje Panasonic výrobu těchto přehrávačů.

Kazety VHS už mají dobu své největší slávy dávno za sebou. Rekordéry VHS z obýváků postupně vytlačily přehrávače DVD, Blu-Ray disků nebo HTPC. K tomu mnohé televizory umožňují nahrávání přímo na USB disk (ať už se jedná o USB flash disk nebo pevný disk připojený přes USB most). I tak existují společnosti, které přehrávače VHS vyrábí i v dnešní době. Právě mezi tyto společnosti patřil i Panasonic. Zástupci této značky však prohlásili, že už nevyrobí žádné přehrávače VHS určené pro japonský trh.
VHS přehrávač Panasonic


Veškerá výroba VHS přehrávačů se tak přesune do Číny a Slovinska. Velikost produkce pak bude odpovídat poptávce trhu. Zrušení výroby VHS přehrávačů Panasonic v Japonsku je jen dalším hřebíkem do rakve této zastaralé magnetické technologie. Ta byla na vrcholu v 90. letech, aby ji poté nahradily výše zmíněné optické disky. Panasonic tuto technologii už stejně odepsal a nespoléhá na prodej těchto přehrávačů. Dokonce ani japonské úřady více nevedou statistiku prodeje VHS kazet či přehrávačů.

Zdroj: HiTechReview

reklama
reklama