Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic představuje OLED televize Z93A a Z95A se 144Hz frekvencí

12.1.2024, Milan Šurkala, aktualita
Panasonic představuje OLED televize Z93A a Z95A se 144Hz frekvencí
Také společnost Panasonic na letošním veletrhu CES 2024 představila několik novinek do světa chytrých televizí. Máme tu modely Z93A a Z95A s novým procesorem využívajícím AI. Panely jsou pak typu OLED.
Dalším výrobcem, který na veletrhu CES 2024 představil své novinky, je Panasonic. V jeho případě to byly OLED televize Z93A a Z95A. Zde je zajímavé to, že slabší Z93A bude k dispozici v 77" úhlopříčce, zatímco vyspělejší modely Z95A budou menší, a to s 55" a 65" úhlopříčkou. Důvodem je to, že menší modely využijí panel Master OLED Ultimate s technologií MLA (Micro Lens Array). Ta umožňuje dosáhnout znatelně vyššího jasu než displeje bez této technologie. 77" panel tuto technologii nemá, a tak zůstává vyhrazen slabšímu modelu. V jeho případě byl použit panel Master OLED Pro Cinema.
 
Panasonic Z93A a Z95A
 
Procesorem je nový HCX Pro AI, který využívá systému umělé inteligence k úpravě obrazu, např. k odšumování (4K Remaster Engine) a podobně. Máme tu Dolby Vision IQ Precision pro vylepšení jasu a obrazu, 360 Soundscape Pro pro prostorový zvuk a Dolby Atmos. Televize podporují vysoké obnovovací frekvence 144 Hz a synchronizační technologie AMD FreeSync Premium a Nvidia G-Sync. Máme tu porty HDMI 2.1 a hráče potěší i podpora ALLM. Televize mohou být využity jako smart huby díky podpoře technologií Amazon Alexa, Apple Home a AirPlay. Jejich ceny a dostupnost nicméně zatím neznáme.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.