www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic představil HZ980, svou nejlevnější řadu OLED TV pro rok 2020

Panasonic představil HZ980, svou nejlevnější řadu OLED TV pro rok 2020
, , aktualita
Pokud máte v hledáčku letošní OLED TV od Panasonicu a rozhodující je pro vás cena, počkejte si na sérii HZ980. Cena by měla být o pár tisíc korun nižší než u HZ1000, ačkoliv změny ve výbavě skoro nepostřehnete.
K oblíbeným
reklama
Panasonic tento týden rozšířil svou nabídku OLED TV pro rok 2020 o čtvrtou a nejlevnější řadu. HZ980 (na některých trzích se objeví pod označením HZW984) se nejspíš jako jediná z letošních novinek svou cenou dostanou pod hranici 50 tisíc korun. Výbava je přitom podobná jako u vyšších modelů z řad HZ1000 a HZ1500, s prvním z nich dokonce sdílí velmi podobný design. Stejně jako všechny ostatní Panasonic OLED TV bude dostupný v úhlopříčkách 55 a 65 palců, z hlediska rozlišení se potom samozřejmě jedná o 4K. Japonský výrobce nasadil širokou podporu formátů vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision a HDR10+, nezapomněl přitom ani funkce z dražších modelů.
 
 
K dispozici je Filmmaker Mode, který nabízí filmy v kvalitě zamýšlené samotnými tvůrci. To ovšem neznamená, že by Panasonic zanevřel na různé technologie pro zdokonalení obrazu. Televizor například zvládne prostřednictvím senzorů přizpůsobit jas či kontrast okolnímu prostředí, a to v případě běžného obsahu i formátu Dolby Vision IQ. O zpracování obrazu se stará procesor HCX Pro a využít lze také režim kalibrovaný pro Netflix. V oblasti zvuku je podporován prostorový formát Dolby Atmos. Televizor sice nabízí funkci eARC, ale plná kompatibilita s HDMI 2.1 chybí – stejně jako u ostatních letošních televizorů Panasonic. Pomocí Bluetooth je možné připojit bezdrátová sluchátka či reproduktory, nebo naopak streamovat hudbu z telefonu.
 
 
Řada HZ980 využívá operační systém My Home Screen 5.0 s možností hlasového ovládání přes Google Assistant nebo Amazon Alexa. Jaké jsou tedy rozdíly ve srovnání s vyšší řadou HZ1000? Z hlediska obrazu se jedná o technologii vyhlazování pohybu Smooth Motion Drive místo Smooth Motion Drive Pro. V oblasti zvuku potom levnější model nabídne systém Cinema Surround Pro, zatímco dražší spoléhá na výkonnější Reference Surround Sound Plus. To jsou jediné rozdíly, které odhalilo prosté srovnání parametrů a je těžké odhadovat, nakolik se podepíšou na výsledné kvalitě obrazu i zvuku.
 
Vzhledem k nižší ceně by ovšem řada zájemců o novou OLED TV mohla zvolit právě sérii HZ980. Verze TX-55HZ980 s 55" obrazovkou vyjde na 1 799 eur (48 000 Kč), TX-65HZ980 s úhlopříčkou 65" potom bude stát 2 499 eur (67 000 Kč). Na evropských trzích budou k dispozici od srpna, i když konkrétní informace pro český trh zatím nemáme. Modely z řady HZ1000 vstoupily do tuzemských obchodů s cenovkami 54 990 Kč, respektive 73 990 Kč.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik