www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic představil HZ980, svou nejlevnější řadu OLED TV pro rok 2020

Panasonic představil HZ980, svou nejlevnější řadu OLED TV pro rok 2020
, , aktualita
Pokud máte v hledáčku letošní OLED TV od Panasonicu a rozhodující je pro vás cena, počkejte si na sérii HZ980. Cena by měla být o pár tisíc korun nižší než u HZ1000, ačkoliv změny ve výbavě skoro nepostřehnete.
K oblíbeným
reklama
Panasonic tento týden rozšířil svou nabídku OLED TV pro rok 2020 o čtvrtou a nejlevnější řadu. HZ980 (na některých trzích se objeví pod označením HZW984) se nejspíš jako jediná z letošních novinek svou cenou dostanou pod hranici 50 tisíc korun. Výbava je přitom podobná jako u vyšších modelů z řad HZ1000 a HZ1500, s prvním z nich dokonce sdílí velmi podobný design. Stejně jako všechny ostatní Panasonic OLED TV bude dostupný v úhlopříčkách 55 a 65 palců, z hlediska rozlišení se potom samozřejmě jedná o 4K. Japonský výrobce nasadil širokou podporu formátů vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision a HDR10+, nezapomněl přitom ani funkce z dražších modelů.
 
 
K dispozici je Filmmaker Mode, který nabízí filmy v kvalitě zamýšlené samotnými tvůrci. To ovšem neznamená, že by Panasonic zanevřel na různé technologie pro zdokonalení obrazu. Televizor například zvládne prostřednictvím senzorů přizpůsobit jas či kontrast okolnímu prostředí, a to v případě běžného obsahu i formátu Dolby Vision IQ. O zpracování obrazu se stará procesor HCX Pro a využít lze také režim kalibrovaný pro Netflix. V oblasti zvuku je podporován prostorový formát Dolby Atmos. Televizor sice nabízí funkci eARC, ale plná kompatibilita s HDMI 2.1 chybí – stejně jako u ostatních letošních televizorů Panasonic. Pomocí Bluetooth je možné připojit bezdrátová sluchátka či reproduktory, nebo naopak streamovat hudbu z telefonu.
 
 
Řada HZ980 využívá operační systém My Home Screen 5.0 s možností hlasového ovládání přes Google Assistant nebo Amazon Alexa. Jaké jsou tedy rozdíly ve srovnání s vyšší řadou HZ1000? Z hlediska obrazu se jedná o technologii vyhlazování pohybu Smooth Motion Drive místo Smooth Motion Drive Pro. V oblasti zvuku potom levnější model nabídne systém Cinema Surround Pro, zatímco dražší spoléhá na výkonnější Reference Surround Sound Plus. To jsou jediné rozdíly, které odhalilo prosté srovnání parametrů a je těžké odhadovat, nakolik se podepíšou na výsledné kvalitě obrazu i zvuku.
 
Vzhledem k nižší ceně by ovšem řada zájemců o novou OLED TV mohla zvolit právě sérii HZ980. Verze TX-55HZ980 s 55" obrazovkou vyjde na 1 799 eur (48 000 Kč), TX-65HZ980 s úhlopříčkou 65" potom bude stát 2 499 eur (67 000 Kč). Na evropských trzích budou k dispozici od srpna, i když konkrétní informace pro český trh zatím nemáme. Modely z řady HZ1000 vstoupily do tuzemských obchodů s cenovkami 54 990 Kč, respektive 73 990 Kč.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik