Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic nabízí i 4 nové DVD rekordéry

17.5.2010, Jan Vítek, aktualita
Společně s třemi aktuálními přehrávači médií Blu-ray představila společnost Panasonic také čtveřici přehrávačů pro DVD ve svém oficiálním tiskovém prohlášení. Na výběr budeme mít mezi DMR-EX83, DMR-EX773, DMR-EH63 a DMR-EH53, o nichž si nyní něco řekneme.
Vedle Blu-ray přehrávačů jsou tedy stále aktuální modely pro stará dobrá DVD, mezi něž se od března řadí také DMR-EX83, DMR-EX773, DMR-EH63 a DMR-EH53, které byly bohužel firmou Panasonic oficiálně představeny teprve nyní. Jedná se o přehrávače z rodiny DIGA, které nabízí zjednodušené ovládání, díky němuž by si měli dle výrobce poradit i vyslovění techničtí antitalenti. I přesto se ale dočkáme řady funkcí a možností propojení.Čas nahrávání TV programů lze nastavit pomocí klíčových slov nebo titulů (Free Word Search a Navi Link Search) a pro zorientování se v již nahraných pořadech poslouží funkce označování kapitol (Auto Scene Chapter), kterí pracuje už v průběhu záznamu.Všechny nové přehrávače mají také přepracované grafické uživatelské rozhraní, aby bylo ovládání ještě jednodušší, a mnoho funkcí tak má být dostupných přímo z menu. Pro jistotu je tu také vyskakující nápověda ke každé funkci. U všech také najdeme integrovaný pevný disk pro ukládání filmů, fotografií či hudby a také USB vstup pro připojení dalšího úložného zařízení. Snímky lze řadit do alb podle data pořízení a následně celá alba můžeme vypálit na DVD. Vyšší modely pak mají slot pro paměťové karty.

Video z DVD lze konvertovat na rozlišení 1080p a o obraz se stará Chroma Procesor. Funkce Adaptive HD Enhancer má dále zvýšit ostrost obrazu a zvýraznit jeho hloubku. Výrobce také hovoří o tichém provozu s využitím teplotně řízeného ventilátoru a tlumeného uložení pevného disku. V pohotovostním režimu mají přehrávače DIGA spotřebovat 0,3 W energie a zde se uplatní také u všech čtyřech VIERA Link pro automatický přechod do pohotovostního stavu.

Přehrávače pořídíme za doporučenou maloobchodní cenu 10995 Kč (DMR-EX83), 8495 Kč (DMR-EX773), 8995 Kč (DMR-EH63) a 8495 Kč (DMR-EH53).

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
reklama