Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic nabídne Full HD projektor se 16 tisíci lumeny

15.4.2014, Jan Vítek, aktualita
Panasonic si připravil nový výkonný projektor disponující rozlišením Full HD a světelným tokem 16 000 lumenů. Ten přichází na trh jako alternativa projektorů PT-DZ21K a slibuje mimo jiné nízké provozní náklady.
Nesmíme však samozřejmě srovnávat s normálními projektory pro domácnosti, neboť je jasné, že celých 16 000 lumenů si vyžádá daleko více energie než projektor s cca 3000 lumeny. Konkrétně to je spotřeba 2150 W v provozním režimu a 0,3 W v ECO Standby (9 W ve Standby).

Provozní náklady ale u projektoru nejsou pouze vázány na spotřebu, ale také na výměnu světelného zdroje sestávajícího ze čtyř lamp nebo filtru. Zdroj světla zde má vydržet až 3000 hodin a eko filtr pak až 12 000 hodin. Projektor přitom může pracovat nepřetržitě, a to i díky systému chlazení kapalinou. K projekci využívá systém tři čipů DLP a nabízí funkci edge blending pro spojení více obrazů do jednoho bez viditelných přechodů a také colour matching a multi-unit brightness control pro ovládání a řízení barev a jasu více projektorů současně právě při spojené projekci.

Instalovat jej pak budeme moci i na podlahu či strop a vybrat si budeme moci i mezi různými volitelnými objektivy, jež nabídnou velký rozsah projekčních vzdáleností. To včetně 360° projekce. Nakonec byl zmíněn Panasonic multi-projector and monitoring software pro správu, monitorování a ovládání více projektorů najednou.

PT-DZ16K bude na trh uveden v dubnu 2014 a co se týče specifikací, ty výrobce uvádí na svých stránkách (viz zdroj).

Zdroj: TZ Panasonic