Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic na zimní olympiádě

14.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic uvolnila tiskovou zprávu informující o jejím působení na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru, kam se chystá dodat kompletní HD vybavení jako oficiální celosvětový olympijský partner v kategorii zvukových a obrazových zařízení...
Olympiáda ve Vancouveru má být tedy vůbec první zimní olympiáda v historii vysílaná výlučně v HD formátu. Budou zde tedy HD videozařízení firmy Panasonic a jejich signály budou použity poprvé také na velkoplošných LED zobrazovacích systémech. Firma také hodlá instalovat tři obrazovky se zobrazovací plochou 243 metrů čtverečných na stadion BC Place Stadium. Ten bude dějištěm zahajovacího i závěrečného ceremoniálu.Dále se dozvíme, že oficiálním záznamovým formátem pro OH 2010 se stal formát DVCPRO HD, pak se využijí vysílací zařízení včetně modelů série P2 HD se záznamem na karty P2. Od Panasonicu budou i zabezpečovací kamerové systémy monitorující dějství v olympijských prostorách.Pro zákazníky si pak Panasonic připravil 3D plazmové televizory s rozlišením Full HD, 3D Blu-ray přehrávače a pro profesionály také 3D videokamery. Plazmové televizory s obrazovkou NeoPDP se mají pochlubit především podstatně vyšší rychlostí odezvy v porovnání s LCD televizory.

Pro trenéry a sportovce má firma v zásobě také HD videokonferenční systém kombinující HD vysokofrekvenční jednotky s plazmovými zobrazovacími panely a videokamerami. Využije se zde pro přenosy formát H.264.


AV zařízení pro dějiště soutěží:

Zařízení
Množství
Velkoplošné LED zobrazovací systémy
15 míst, kde probíhají soutěže, 29 zobrazovačů,
953 m2
Profesionální audiosystémy
17 míst, kde probíhají soutěže,
91 systémů
Televizory
cca 3 000 kusů
DLP projektory
17 projekčních ploch
Monitorovací a zabezpečovací kamery
cca 1 200 zařízení
Jiné
HD videokonferenční systém


Televizní vysílací technika pro dějiště soutěží:

Zařízení
Množství
P2 HD/DVCPRO HD rekordéry
cca 160 kusů
P2 HD videokamery
cca 50 kusů
Monitory
cca 600 kusů
Multiformátové videosměrovače/přepínače
12 míst, kde probíhají soutěže,
16 zařízení

Zdroj: TZ Panasonic