Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic má nový projektor s Digital Link

12.12.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic se pochlubila svým novým projektorem, který slibuje vysoký jas a také technologii Digital Link pro jednoduché digitální připojení pro přenos nekomprimovaného HD videa, zvuku i řídících povelů pomocí jednoho síťového kabelu.
Panasonic svůj nový projektor označil jako PT VW431D a nabízet jej bude především firmám a vzdělávacím institucím, kde ocení slíbený efektivní provoz a také snížené náklady na kabeláž. Díky Digital Link založené na technologii Valens HDBaseT totiž bude pro připojení a přenos videa, audia a řídících povelů stačit levný ethernetový kabel (Cat 5e/6 LAN), přes nějž můžeme projektor "krmit" až na vzdálenost 100 metrů. Zde přijde vhod přepínač ET-YFB100 či popřípadě jiný, který je vybaven čipovou sadou HDBaseT.

S Panasonicem na novém projektoru spolupracovali výrobci, kteří mají s HDBaseT své zkušenosti, a to konkrétně Creston, Extron a AMX, díky nimž je PT-VW431D propojitelný s přepínači kompatibilními s Crestron DigitalMedia 8G+, systémy Extron XTP a přepínači digitálních médií AMX Enova DVX a DGX.

Samotný projektor nabídne jas 4300 lumenů a kontrastní poměr 3500:1, což jsou slušné hodnoty. Vybavený je také skládatelným mikrofiltrem, díky němuž je cyklus výměny 4000 hodin, což snižuje náklady na údržbu. Panasonic Daylight View Basic zase slibuje jasný obraz i v jasně osvětleném prostředí, přičemž zde se uplatní především světelný senzor. Instalaci pak lze provést na přenosné systémy nebo i strop a vhod přijde také objektiv s manuálním zoomem 1,6x, díky němuž budeme moci promítat ze vzdálenosti 2,5 až 4,1 metru. Instalaci rovněž usnadní funkce svislého posuvu objektivu.


Model PT-VW431D
Jas4 300 lm
Rozlišení1 280 × 800 obrazových bodů
Kontrastní poměr3 500:1
Světelný zdroj1× 280 W UHM
ObjektivManuální 1,6× zoom
Digital Link (založeno na technologii HDBaseT)Ano


Zdroj: TZ Panasonic