Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic má 3D kameru pro běžné zákazníky

28.7.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic si připravila novou videokameru, která je schopna pořizovat záznamy v 3D a je dostupná pro běžné zákazníky. Jedná se o model HDC-SDT750, na nějž se nyní zběžně podíváme v této aktualitě.
3D videokamera Panasonic HDC-SDT750 si nárokuje světové prvenství, takže se jedná o vůbec první produkt svého druhu, který si můžeme běžně koupit. Založena je na snímacím systému 3MOS s objektivem Leica Dicomar (průměr 46 mm, F1,5-3 ), který nabízí 12násobný optický zoom. Tři snímací čipy (pro složky RGB) dávají dohromady efektivní rozlišení 7,59 megapixelů.Pro pořizování snímků ve 3D je zapotřebí speciální konverzní objektiv, který dostaneme ve výbavě. Ovšem soustava snímacích čipů je zde pouze jedna, což znamená, že v případě natáčení ve 3D je maximální rozlišení Full HD (1920 x 1080) rozděleno metodou side-by-side na dvakrát 960 x 1080. To tedy není zrovna ideální způsob.

Dále kamera nabízí časosběrný režim se zachytáváním snímků v intervalech 1/10/30 sekund, 1 a 2 minuty. Funkce je podporována i s nasazeným 3D objektivem. Dále kamera obsahuje pět mikrofonů pro zachytávání zvuku s 5.1 kanály, nabízí funkci Focus Microphone schopnou zaměřit směrové mikrofony dle potřeby a především je schopna zachytávat video v rozlišení až 1920 x 1080 progresivně v 60 snímcích za sekundu. Jako automatický režim se uplatní iA (Intelligent Auto), díky němuž se nemusíme starat o žádné nastavení. Ten si sám upraví funkce rozpoznání tváří, AF/AE, scénický režim, detekci tváří, kontrast, apod. Pro stabilizaci obrazu kamera využívá Hybrid O.I.S., čili čtyřosý optický stabilizátor.

3D video si budeme moci přehrávat na kompatibilních televizorech, například Panasonic VIERA TC-P50VT25, TC-P54VT25, TC-P58VT25, TC-P65VT25 a TC-P50VT20. Samotná kamera je vybavena také softwarem HD Writer AE 2.6T umožňujícím videa uložit do počítače, vypálit na Blu-ray či uploadovat na web.

Nakonec se firma zmiňuje o dotykové LCD s úhlopříčkou 3 palce. To však není schopné zobrazovat ve 3D, takže ukazuje pouze obrázky pro levé oko. Displej však disponuje funkcí Auto Power LCD, která upravuje jeho jas dle okolních světelných podmínek. Zmíníme také ještě funkce Eco Mode pro šetření energií a Pre-Rec, čili třísekundové "předtáčení" videa.

Panasonic HDC-SDT750 přijde v říjnu tohoto roku za cenu 1400 USD.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
reklama