www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
, , aktualita
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic přichází na trh s novými OLED televizemi HZ2000, které budou dostupné v 55" a 65" úhlopříčce. Vyznačují se panelem Master HDR OLED Professional Edition, díky kterému nabídnou dle výrobce o 20 % vyšší jas než konkurenční výrobky a vedle různých režimů, o které se postaral sám výrobce, tu jsou i speciální hollywoodské režimy laděné přímo filmařskými odborníky (Stefan Sonnenfeld z Company 3). Máme tu tak Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, kde ten druhý zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, televize se dokonce přepne do snímkovací frekvence filmu. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese. Jas je navíc přizpůsoben okolnímu světlu, aby obraz vypadal dobře v jasné i tmavé místnosti, využita je i Dynamic LUT.
 
Panasonic HZ2000
 
Z HDR režimů tu dále najdeme Dolby Vision, HDR10+ a HLG Photo pro fotografie. Další zajímavostí je možnost jemné uživatelské kalibrace u Dolby Vision. O zvuk se pak starají nahoru směrované reproduktory systému 360 ° Soundscape Pro s podporou Dolby Atmos, o které se postarala společnost Technics a mají technologii JENO Engine. Operační systém televize Panasonic My Home Screen 5.0 zlepšuje použitelnost a chytré funkce, nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí Google Assistant a Amazon Alexa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce
Předplatitelé Netflixu mohou tento měsíc sledovat pokračování mysteriózního seriálu 13 Reasons Why, novou sérii ze světa Pokémon nebo tajemné polské krimi. A na své si přijdou také příznivci zombie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink: Eurosport a Discovery jsou pryč, AMC po celý červen zdarma Skylink: Eurosport a Discovery jsou pryč, AMC po celý červen zdarma
Zákazníci Skylinku si musí zvykat na velké programové změny, ke kterým došlo tento měsíc. Z nabídky totiž byly odstraněny kanály z rodiny Discovery včetně Eurosportu. Místo toho byly do balíčků přidány jiné programy. Navíc byl dočasně odemknut kanál AMC.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly chce přebrat zákazníky Skylinku, nabízí slevu 30 % na dva roky Telly chce přebrat zákazníky Skylinku, nabízí slevu 30 % na dva roky
Operátor Telly, donedávna Digi TV, spustil výraznou slevu pro všechny nové zákazníky své internetové i satelitní televize. A cílí s ní hlavně na klienty konkurenčního Skylinku. Noví majitelé Philips TV navíc mohou vyzkoušet Telly na 3 měsíce zdarma.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik