www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
, , aktualita
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic přichází na trh s novými OLED televizemi HZ2000, které budou dostupné v 55" a 65" úhlopříčce. Vyznačují se panelem Master HDR OLED Professional Edition, díky kterému nabídnou dle výrobce o 20 % vyšší jas než konkurenční výrobky a vedle různých režimů, o které se postaral sám výrobce, tu jsou i speciální hollywoodské režimy laděné přímo filmařskými odborníky (Stefan Sonnenfeld z Company 3). Máme tu tak Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, kde ten druhý zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, televize se dokonce přepne do snímkovací frekvence filmu. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese. Jas je navíc přizpůsoben okolnímu světlu, aby obraz vypadal dobře v jasné i tmavé místnosti, využita je i Dynamic LUT.
 
Panasonic HZ2000
 
Z HDR režimů tu dále najdeme Dolby Vision, HDR10+ a HLG Photo pro fotografie. Další zajímavostí je možnost jemné uživatelské kalibrace u Dolby Vision. O zvuk se pak starají nahoru směrované reproduktory systému 360 ° Soundscape Pro s podporou Dolby Atmos, o které se postarala společnost Technics a mají technologii JENO Engine. Operační systém televize Panasonic My Home Screen 5.0 zlepšuje použitelnost a chytré funkce, nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí Google Assistant a Amazon Alexa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala