www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
, , aktualita
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic přichází na trh s novými OLED televizemi HZ2000, které budou dostupné v 55" a 65" úhlopříčce. Vyznačují se panelem Master HDR OLED Professional Edition, díky kterému nabídnou dle výrobce o 20 % vyšší jas než konkurenční výrobky a vedle různých režimů, o které se postaral sám výrobce, tu jsou i speciální hollywoodské režimy laděné přímo filmařskými odborníky (Stefan Sonnenfeld z Company 3). Máme tu tak Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, kde ten druhý zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, televize se dokonce přepne do snímkovací frekvence filmu. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese. Jas je navíc přizpůsoben okolnímu světlu, aby obraz vypadal dobře v jasné i tmavé místnosti, využita je i Dynamic LUT.
 
Panasonic HZ2000
 
Z HDR režimů tu dále najdeme Dolby Vision, HDR10+ a HLG Photo pro fotografie. Další zajímavostí je možnost jemné uživatelské kalibrace u Dolby Vision. O zvuk se pak starají nahoru směrované reproduktory systému 360 ° Soundscape Pro s podporou Dolby Atmos, o které se postarala společnost Technics a mají technologii JENO Engine. Operační systém televize Panasonic My Home Screen 5.0 zlepšuje použitelnost a chytré funkce, nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí Google Assistant a Amazon Alexa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik