www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
, , aktualita
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic přichází na trh s novými OLED televizemi HZ2000, které budou dostupné v 55" a 65" úhlopříčce. Vyznačují se panelem Master HDR OLED Professional Edition, díky kterému nabídnou dle výrobce o 20 % vyšší jas než konkurenční výrobky a vedle různých režimů, o které se postaral sám výrobce, tu jsou i speciální hollywoodské režimy laděné přímo filmařskými odborníky (Stefan Sonnenfeld z Company 3). Máme tu tak Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, kde ten druhý zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, televize se dokonce přepne do snímkovací frekvence filmu. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese. Jas je navíc přizpůsoben okolnímu světlu, aby obraz vypadal dobře v jasné i tmavé místnosti, využita je i Dynamic LUT.
 
Panasonic HZ2000
 
Z HDR režimů tu dále najdeme Dolby Vision, HDR10+ a HLG Photo pro fotografie. Další zajímavostí je možnost jemné uživatelské kalibrace u Dolby Vision. O zvuk se pak starají nahoru směrované reproduktory systému 360 ° Soundscape Pro s podporou Dolby Atmos, o které se postarala společnost Technics a mají technologii JENO Engine. Operační systém televize Panasonic My Home Screen 5.0 zlepšuje použitelnost a chytré funkce, nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí Google Assistant a Amazon Alexa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář