Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode

14.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
Společnost Panasonic přichází na trh s novými OLED televizemi HZ2000, které budou dostupné v 55" a 65" úhlopříčce. Vyznačují se panelem Master HDR OLED Professional Edition, díky kterému nabídnou dle výrobce o 20 % vyšší jas než konkurenční výrobky a vedle různých režimů, o které se postaral sám výrobce, tu jsou i speciální hollywoodské režimy laděné přímo filmařskými odborníky (Stefan Sonnenfeld z Company 3). Máme tu tak Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, kde ten druhý zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, televize se dokonce přepne do snímkovací frekvence filmu. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese. Jas je navíc přizpůsoben okolnímu světlu, aby obraz vypadal dobře v jasné i tmavé místnosti, využita je i Dynamic LUT.
 
Panasonic HZ2000
 
Z HDR režimů tu dále najdeme Dolby Vision, HDR10+ a HLG Photo pro fotografie. Další zajímavostí je možnost jemné uživatelské kalibrace u Dolby Vision. O zvuk se pak starají nahoru směrované reproduktory systému 360 ° Soundscape Pro s podporou Dolby Atmos, o které se postarala společnost Technics a mají technologii JENO Engine. Operační systém televize Panasonic My Home Screen 5.0 zlepšuje použitelnost a chytré funkce, nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí Google Assistant a Amazon Alexa.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.