Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic chce standardizovat 3D aktivní brýle

31.3.2011, Martin Stančík, aktualita
Společnosti Panasonic a XPAND 3D oznámili, že vytvořili M-3DI, nový standard pro 3D aktivní brýle. Ten by měl být kompatibilní s 3D televizory, počítači a domácími projektory všech velkých výrobců.
Na podpoře standardu se domluvili výrobci TV, projektorů a domácích kin včetně společností Changhong Electric, FUNAI Electric, Hisense Electric, Hitachi Consumer Electronics, Mitsubishi, Seiko Epson, SIM2 Multimedia a ViewSonic. Vydávání licencí technologie M-3DI začne příští měsíc. Pokud si v současné době koupíte aktivní brýle, musejí být od toho samého výrobce, který vyrobil váš 3D televizor a Panasonic se to rozhodl změnit. Díky nové technologii si zákazníci budou se svými brýlemi užít 3D obsah na všech kompatibilních 3D displejích. Společnosti, které se do projektu zapojí, se budou podílet i na kontrolování kvality.


Velcí výrobci věří, že vznik M-3DI přispěje k širšímu rozvoji 3D televizorů, počítačů a projektorů. "Panasonic vedl vývoj v oblasti Full HD 3D vývojem technologií použitích v 3D TV VIERRA nebo Blu-ray přehrávačích," řekl Hirotoshi Uehara z Panasonicu. "A jsme nyní nadšeni z toho, že se můžeme spojit se společností XPAND a dalšími." Začátkem března oznámila plány na standardizaci 3D aktivních brýlí i Consumer Electronics Associlation (CEA).

Zdroj: Cdrinfo.com